З російського ув’язнення звільнили ще двох українців

Солошенко-АфанасьєвЮрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва було звільнено сьогодні, 14 червня, 2016 року. Українці, засуджені в Росії до 6 та 7 років ув’язнення відповідно за сфабрикованими справами, вже вилетіли з Москви до України. Про це повідомляють українські політики на своїх сторінках у соціальних мережах.

Зокрема, радісну подію повідомив на своїх сторінках у Facebook та Twitter Президент України Петро Порошенко.

 

Окрім того народний депутат України Ірина Геращенко на своїй сторінці у соціальній мережі Fecebook раніше повідомила: “Вилітаємо за НАШИМИ. І за дві години вже Москва. Вже в літаку! Всі подробиці цього чудового дня за кілька годин. Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв вилітають до Києва. Доручення президента виконано. Ще двоє наших українців звільнено. Ми з Цеголко і усіма причетними щасливі! Ми довго за це боролися – в Мінську, на всіх міжнародних майданчиках, не було жодної зустрічі президента, де б не піднімалося питання звільнення наших”

74-річного Юрія Солошенка було засуджено “за шпигунство” Московським міським судом 14 жовтня 2015 року до 6 років ув’язнення. У постанові суду зазначалось: “Засудити Солошенка, громадянина України, 1942 року народження, пенсіонера, до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму”. 16 грудня 2015 року, незважаючи на вік, Солошенко був етапований до колонії.

Геннадій Афанасьєв (1990 року народження) був одним із обвинувачених у справі так званих в РФ “терористів групи Сенцова”. Хлопець був заарештований до того, як співробітники ФСБ взяли під варту Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Затримання відбулося на початку травня на одній з вулиць Сімферополя в окупованому Криму. 24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московським міським судом визнаний винним в тероризмі і засуджений до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. 

Нагадаємо, нещодавно в Україну повернулася ще одна кремлівська бранка – Надія Савченко.