З території Херсонщини розпочалась трансляція українських каналів на Крим

На РТС Чонгар (Херсонська область) в тестовому режимі включено цифрове телебачення. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив член Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

На територію Північного Криму в стандарті DVB-T2 транслюються:

UA:Крим (Суспільне мовлення, НСТУ)
5 канал
Телеканал ICTV (StarLightMedia)
Чорноморська телерадіокомпанія
Прямий канал (в минулому – Тоніс)

З 1 вересня мультиплекс почне працювати в стандартному режимі, з потужністю 0,3 кВт. З 1 листопада – з потужністю 1 кВт.

“Про це щойно поінформував Петро Семерей, директор компанії “Телемережі України”, яка побудувала чонгарську вежу та виступає оператором телекомунікацій,” – повідомив пан Костинський.

Він також попросив земляків, які проживають в Яни Капу (Красноперекопськ), Джанкої, Красноперекопському та Джанкойському районах, спрямовувати свої цифрові антени на Чонгар, ловити сигнал та фіксувати українське мовлення на відео.

“Зі своєї сторони готуємося до створення ще одного мультиплекса, в який увійдуть ще 5 українських телеканалів.

Нагадую, розвиток мовлення в зоні проведення АТО і на територію Криму здійснюється в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерство інформаційної політики України,” – підкреслив Сергій Костинський.