За бюджетні кошти для опозиції – машинку, що друкує гроші

В ході 38-ї чергової сесії депутати Новокаховської міськради ухвалили рішення щодо передачі у власність двох комп’ютерів — одного на баланс управління СБУ, іншого — Державної міграційної служби у Новій Каховці. І здавалося б, ну добре, передали. Адже сумнівів у тому, що ця оргтехніка необхідна даним організаціями, немає. Та й подібна практика допомоги для представництв державних структур у нашому місті не нова. Ба ні, виявляється, можна і на рівному місці зчинити скандал. Про що мова?

Під час розгляду питання на трибуну піднявся відомий всім «борець» за права громади пан Ісаков із «Совісті України». І зауважив: а чому СБУ? Садкам і школам — важливіше. Давайте дамо їм! Ось так просто, бо так ніби правильніше… «Чому ми, як представники громади, повинні допомагати СБУ? — апелював він. — Служба безпеки фінансується з державного бюджету, як і армія та інші військові формування». Буцімто і Служба безпеки, зокрема, її підрозділ — Новокаховський міжрайонний відділ, і Міграційна служба, вірніше, також її підрозділ, де в довжелезних чергах стоять наші земляки, а працівники «зашиваються» без необхідної кількості оргтехніки, — працюють в іншій країні! До речі, а за яким принципом депутат, якби була прийнята його пропозиція, обирав би той чи інший садок чи школу на отримання подарунку, адже ПК було усього два? І з чого взагалі ажіотаж? Так все просто, як три копійки! Народний обранець сам дав відповідь: на його окрузі знаходяться садок та школа, які не відмовляться від комп’ютерів! Тож постало питання: а медальку кому? Правильно, пану Ісакову.

Красномовному виступу незламного «опозиціонера» передував спіч його колежанки по опозиції Діани Іваннікової з «Укропу». «Прочитала в соцмережах, що місто Каховка — наші сусіди — купили не просто комп’ютер, а установку за 400 тис. грн., яка буде друкувати паспорти. Всі наші люди тепер їхатимуть у Каховку, — впевнено резюмувала вона. — Найголовніше — ці гроші, які ми платимо за оформлення паспортів, вони ж можуть йти до місцевого бюджету. Ми могли б заробляти! Я пропоную виділити кошти на придбання такої установки».

Але ж пані Іваннікова не знала, що насправді те обладнання вартує в рази дорожче, а названа сума — її частина, про що сказав присутній у сесійній залі перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. Як і не знала про те, що у нашій міськраді теж давно йде мова про придбання такої техніки, оскільки наразі тривають дискусії щодо передачі певних функцій Міграційної служби органам місцевого самоврядування.

Планується, що послуга з видачі закордонних паспортів надаватиметься у новому ЦНАПі, проти будівництва якого (парадокс!) так палко виступає ця сама пані, для якої Каховка — центр сучасної цивілізації.

«Децентралізацію ніхто не відміняв. Прийде час, коли ми, організувавши роботу ЦНАПу та відділу реєстрації у виконкомі, переведемо ці структури у новозбудоване приміщення. І будемо технічно забезпечувати виконання їхніх функцій, — вніс ремарку міський голова Володимир Коваленко. — А з приводу того, що у Міграційній службі черги — так це проблема не одного дня. Особливо зараз, коли бажаючих мати закордонний паспорт стало в рази більше. Всі ці структури — і СБУ, і Державна міграційна служба, і поліція та інші, що знаходяться на нашій території, — призначені для забезпечення нормальної життєдіяльності громади. І мета виділення цих двох комп’ютерів проста й зрозуміла — покращення роботи для більш високої ефективності надання послуг. У нас є окрема програма надання допомоги поліції, в рамках якої правоохоронним органам було виділено 300 тисяч гривень. І так вчиняють майже всі органи місцевого самоврядування по всій країні. Якщо вимагаємо якості роботи — маємо і допомагати».

Ясність також вніс секретар міськради Олександр Лук’яненко: мито за оформлення закордонних паспортів сьогодні йде до міського бюджету, і обладнання тут ні до чого.

«Наше місто — єдине в Херсонській області, де буде створений новий сучасний ЦНАП, — нагадав Олександр Володимирович. — Наразі закінчується оформлення земельної ділянки для його будівництва. Але наша непримирима «опозиція» проти ЦНАПу! Завдяки перешкоджанням з вашої сторони ми втратили 2-3 місяці на оформленні паперів. Тому не розхвалюйте Каховку, а займіть позицію громадян нашого міста, захищайте інтереси новокаховчан».

У сесійній залі пролунала влучна репліка: краще давайте вже придбаємо машинку, що друкує гроші, — тоді всі проблеми точно вирішуватимуться швидше, ніж у Каховці…