За чий рахунок здійснюється повірка приладів обліку води?

Це питання останнім часом хвилює абонентів КП «Міський водоканал».

Верховна Рада України прийняла закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» №2119-VII від 22.06.17р. (далі – Закон), який набув чинності з 2.08.2017 року. Відповідно до нього повірка індивідуальних приладів обліку холодної води з 1.01.2018 року платна!

Згідно п.6 ст.1 Закону, прилад обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання, є вузлом розподільного обліку послуг водопостачання та водовідведення. Згідно п.2 ст.6 Закону обслуговування (опломбування/розпломбування), періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) вузлів розподільного обліку здійснюється за рахунок власників таких приладів обліку.

У зв’язку з прийняттям вищезазначеного та рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 24.04.2018 року №109 «Про встановлення КП «Міський водоканал» тарифів на централізоване водопостачання/водовідведення та на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», де з вартості тарифу було вилучено витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою індивідуальних засобів обліку, з 15.05.2018 року демонтаж, монтаж, ремонт та повірка водомірів, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюватиметься за кошти споживачів.

Ще одне питання, пов’язане з попереднім, – як здійснюється нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного проведення повірки квартирних лічильників?

У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового лічильника, а в разі його відсутності – згідно з нормами водоспоживання, затвердженими рішенням виконкому Новокаховської міськради. Але в цьому випадку за користування послугами водопостачання та водовідведення без засобу обліку води, абоненти будуть притягнені до адміністративної відповідальності за порушення правил користування водою відповідно до п. 102 1 Адміністративного Кодексу України.

Увага! Демонтаж лічильника без його попереднього розпломбування представником КП «Міський водоканал» із складанням акта розпломбування забороняється!

І останнє: як здійснюється нарахування у період тимчасової відсутності лічильника під час проходження лічильником повірки.

В пункті 15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 вказано: періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Адміністрація КП «Міський водоканал»