За кілька днів на Арабатській Стрілці виявили 49 «нелегалів»

Минулого тижня державні інспектори управління з питань праці у Херсонській області здійснили інспекційні відвідування на території курортної зони Херсонщини, повідомляє ВТВ.

Фахівці перевірили кафе, міні-готелі, бази відпочинку Генічеська, Щасливцево, Стрілкове та Генічеської Гірки. У ході перевірок виявлено 19 суб’єктів господарювання, що використовували роботу 49 працівників без укладення трудового договору. Найчастіше – це використання праці покоївок, різноробочих, адміністраторів, барменів та кухарів. У ході перевірок підприємці намагалися приховати своїх неофіційно оформлених працівників, стверджуючи: роботу виконують самі відпочиваючі за власною ініціативою.

В одному з пансіонатів, суб’єкт господарювання представила двох нелегалів (офіціанта і кухаря) «студентами професійно-технічного училища, які приїхали на практику». Однак, пригадати назву навчального закладу та показати договір вона не змогла. Також інспекторами було зафіксовано факт недопуску до перевірки на територію бази відпочинку, що знаходиться в Щасливцево. Директор був обізнаний про те, що штраф за недопуск становить понад 372 тисяч гривень, і все одно свідомо пішов на таке порушення.