За неправдиві повідомлення про підготовку вибуху в Новій Каховці засуджено двох осіб

pogegna150

В 2014 році Новокаховським міським судом Херсонської області були розглянуті кримінальні провадження про обвинувачення громадян у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України, а саме, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожував загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками.

Про це повідомляє прес-служба Новокаховського міського суду.

В першому випадку, громадянин К., зателефонувавши до приймальні директора Новокаховського коледжу Таврійського державного аграрного університету, та, достовірно знаючи про неправдивість цього повідомлення та розуміючи, що подібне повідомлення викличе почуття страху в населення, порушить громадську безпеку, повідомив про завідомо неправдиву підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, на території навчального закладу.

Після такого повідомлення на території Новокаховського агроколеджу проводились спеціальні заходи щодо пошуку вибухових пристроїв із залученням фахівців НДЕКЦ при УМВС України в Херсонській області, в результаті яких вибухових пристроїв та вибухових речовин не було виявлено.

Вироком Новокаховського міського суду Херсонської області К. визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 259 КК  України та призначено йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі із звільненням від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком на два роки.

В другому випадку, громадянин П. надіслав на мобільні телефони працівників новокаховського КП «Парк культури та відпочинку» СМС-повідомлення про нібито підготовку вибуху в парку атракціонів, достовірно знаючи про неправдивість цього повідомлення. В результаті було евакуйовано персонал та відпочиваючих зазначеного парку, після вжитих пошукових заходів вибухових пристроїв та вибухових речовин на території КП «Парк культури та відпочинку» не було виявлено.

Вироком Новокаховського міського суду Херсонської області П. визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки зі звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.