За останні сім років українці стали їсти менше м’яса, риби і навіть хліба

Згідно з офіційною статистикою, за період з 2010 до 2017 року середньостатистичний українець скоротив споживання м’яса, риби, цукру, олії, картоплі, овочів, баштанних та хліба, пише Експрес-онлайн.   

За останні сім років українці стали їсти менше м'яса, риби і навіть хлібаДержстат оприлюднив дані про споживання продуктів харчування в домогосподарствах у розрахунку на одну особу за місяць. Отож, один українець споживає у середньому 4,7 кілограма м’яса і м’ясопродуктів на місяць. А ще сім років тому йшлося про 5,1 кілограма. У раціоні українця поменшало за сім років риби і рибопродуктів (у 2010-му – 1,8 кілограма, а у 2017-му – 1,3).

Тепер для однієї особи достатньо на місяць 2,8 кілограма цукру. А у 2010-му споживали у середньому по 3 кіло на місяць. Споживання олії та рослинних жирів скоротилося на 300 грамів. Якщо у 2010 році середньостатистичний українець з’їдав за місяць 7,7 кілограма картоплі, то тепер йому вистачає 6,4 кілограма. Овочів та баштанних споживається на кілограм менше, а хліба та хлібних продуктів – на 900 грамів (у 2010-му – 9,3 кілограма, а у 2017-му – 8,4). Збільшилося споживання лише молока і молочних продуктів. Та всього на 100 грамів (у 2010-му – 19,2 кілограма, а торік – 19,3). Не змінилося споживання яєць (20 штук на місяць), а також фруктів, ягід, горіхів та винограду (3,7 кілограма для однієї особи на місяць).

“Загалом купівельна спроможність на 84% найменування продуктів знизилася, – розповідає Експрес-онлайн Олексій Дорошенко, гендиректор Асоціації постачальників торговельних мереж. – Ми підраховували, яку кількість продуктів можна придбати на середню заробітну плату. Відзначаємо суттєве зниження.

Наприклад, у травні за середню зарплату можна було купити мороженої риби на 11 кілограмів менше, ніж у січні. Це ж стосується хліба, овочів, молочних продуктів.

Проте слід також врахувати, що ще сім років тому українці споживали більше продуктів, вироблених у власних господарствах. За останній рік спостерігається суттєве зменшення власного виробництва у домогосподарствах – на 15%. З 2010 воно могло зменшитися вдвічі. Адже скорочується поголів’я худоби, менше садять картоплі у приватному секторі. Людям не вигідно тримати корову чи вирощувати овочі на великих ділянках землі”.