За півроку українці переказали додому $1,2 млрд

Обсяг грошових переказів в Україну через системи переказу коштів з початку 2018 року становив в еквіваленті $1,2 млрд, з України – $140 млн.

За півроку українці переказали додому $1,2 млрдПро це повідомляє expres.ua з посиланням на прес-службу Національного банку України (НБУ).

Крім того, за цей період в межах України обсяг переказів становить 69,4 млрд грн.

Станом на початок липня 2018 року через 37 систем переказу коштів, які здійснювали діяльність в Україні, 31 переказувала гроші в межах України та 12 систем надавали послуги щодо транскордонних переказів.

Основну масу грошових переказів в межах України здійснюють системи переказу коштів, створені небанківськими установами-резидентами. 11 таких систем разом здійснили близько 92% від усіх переказів в межах України.

Зазначимо, що в березні НБУ переглянув методику розрахунку приватних переказів. У регуляторі зазначили, що перегляд даних відбив суттєве зростання ролі приватних грошових переказів як джерела валютних надходжень в Україну, що в умовах фінансової кризи дозволило пом’якшити негативні наслідки істотного скорочення експортної виручки і прямих іноземних інвестицій.

Нагадаємо, що за підсумками 2017 обсяг грошових переказів в Україну зменшився до $2,4 млрд, або на 4,4% порівняно з 2016 роком ($2,5 млрд). З України перекази також скоротилися – на 18,8% до $286 млн, тоді як у 2016 році вони становили $352 млн.