За покликом душі – у мандри

До Нової Каховки знову завітав професійний мандрівник, провідний фахівець з одноосібного виживання Сергій Гордієнко.

Кожного року він проходить певний водяний маршрут, а цього року вирушив в експедицію «Міст співдружності». Вона присвячена пам’яті видатного українського вченого Віктора Пазенка. За маршрутом експедиції треба буде перетнути Чорне море на судні класу «морський каяк». Вирушив  мандрівник на початку липня з Дніпра, пройшов Запоріжжя, тепер у нашому місті, а далі – Очаков, Одеса, Констанца (Румунія), Біргас (Болгарія), Турція і Грузія, тобто попереду відвідування країн Чорноморського басейну. Під час зупинок Сергій Іванович зустрінеться із студентами певних профільних вузів, тим більше, що Україна підписала договір із Грузією про обмін студентами. Найближчим часом очікується приїзд грузинської молоді, яка буде здобувати знання в царині географії, метеорології, туризму, металургії тощо.

Сергій Іванович за фахом історик, викладає спецкурс у Київському університеті туризму, економіки і права. А на базі зібраних в експедиції матеріалів готує посібник по психології виживання людини в екстремальних умовах. Також він планує організувати авторський спецкурс «Стратегія виживання людини в екстремальних умовах і ситуаціях». Цікаво, що з кожної такої експедиції він привозить неоціненний досвід і фактично ексклюзивну інформацію, які треба передати молоді.

Іще С. Гордієнко є майстром спорту зі спортивного слалому, свого часу керував спортивним клубом у Дніпрі  і навіть працював у силових структурах. Звичайно, що такий досвід дуже корисний для одноосібних мандрів. В одній з країн Латинської Америки – Колумбії, він проходив запланований маршрут із місцевими партизанами. Особливістю таких походів є здатність і вміння людини приймати рішення, тому що ніхто не застрахований від винекнення ситуацій, які загрожують життю.

Тож побажаємо Сергієві Гордієнку спокійного перетину Чорного моря та безпечного плавання. У добру путь!