За тиждень 1828 новокаховчан обрали собі сімейного лікаря

Як повідомила нам головний (до 1 січня наступного року) лікар  Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка» Заріна Зінченко, за тиждень, що минув, новокаховчани уклали 1828 декларацій з лікарями про обрання сімейного лікаря. Також хворим по Урядовій програмі «Доступні ліки» було видано 1106 рецептів. 

А загалом з початку року вже 24908  мешканців міста уклали угоди з сімейними лікарями. По Урядовій програмі «Доступні ліки» видано 32144 рецепта.

Нагадуємо, МОЗ в рамках медичної реформи планує скасувати посади головних лікарів у медичних закладах. Замість них планують ввести дві посади: щось на кшталт генерального директора, який буде займатися виключно адміністративно-господарською діяльністю, та директора по медичній частині, який буде займатися лікуванням хворих.

Все це вводиться за зразком “кращих європейських практик”. Тільки в наших, поки доволі не європейських, умовах в питаннях фінансування медицини і рівня доходів населення, це означає тільки подвоєння адміністративного апарату та зростання витрат на його утримання. А лікарів від цих “реформ” у закладах точно більше не стане…