За твердопаливний або електричний котел частково повернуть кошти

unnamed-(1)

З жовтня минулого року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження запровадило програму державної підтримки населення щодо переходу на альтернативне опалення – постанову з цього приводу уряд прийняв ще у 2011році. Головне: цей механізм забезпечує відшкодування 20% тіла кредиту, отриманого громадянами в ПАТ «Ощадбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів.

Агентство провело експрес-моніторинг з цього приводу. Виявилось, що попит на державну підтримку в рамках програми досить динамічний: з моменту запровадження у жовтні 2014 року і до квітня він зріс більше, аніж у 18 разів. Так, на 1 квітня ПАТ «Ощадбанк» видано 2339 кредитів на суму понад 41 млн. грн. проти 140 кредитів на 2,2 млн. грн. за підсумками минулорічного жовтня.

Лідерами реалізації програми стали п’ять регіонів (Львівська, Черкаська, Сумська, Київська області, місто Київ), які залучили 45% кредитів. Південні регіони (Херсонська, Одеська, Миколаївська області) мають найнижчий інтерес до програми – на одну область припадає менше 20 позик (3% усіх кредитів).

Агентство розробило, а уряд 8 квітня прийняв зміни до програми, аби стимулювати населення (з відповідною постановою можна ознайомитись на сайті Кабінету міністрів). Механізм такий: фізичним особам (населенню) відшкодовується 30% (але не більше 10 тис. грн.) суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для одноквартирних будинків та квартирах багатоповерхівок. Якщо мова іде про ОСББ або ЖБК – то 40%.