За всіма правилами чи на свій розсуд. Консультація від ІЗПС

прокопенко-2З початку року до інспекції захисту прав споживачів Нової Каховки  вже звернулось 115 мешканців Нової Каховки зі скаргами на товари та послуги. За неякісний товар повернуто понад 40тис.грн., стосунки між продавцем та покупцем іноді передбачувані,  частіше зрозумілі, а іноді просто абсурдні.

На питання громадян відповідає начальник інспекції захисту прав споживачів Антоніна Прокопенко.

В магазині з продажу ковбас попросила зважити мені 300грамів  недешевої (170 грн. кг) ковбаси, а продавець відмовився відрізати, посилаючись на вказівку керівника – нарізці підлягають лише дешеві види ковбас, інші продаються батонами. Претензії були  висловлені мною в книзі скарг. Відповіді не отримано, то чи правий продавець?

-За «Правилами…» під час продажу ковбасних виробів, сирів, вершкового масла тощо, продавець зобов’язаний відрізати та зважити продукцію в необхідній вазі на прохання покупця. Лише магазини з оптової торгівлі мають право продавати продукт без нарізки.

Проводила покупку продуктів,  подала гроші. Поки  я поскладала харчі  у торбинку, продавець відволіклась на іншого покупця, а мені здачу не дала. Лише вдома я виявила відсутність грошей та відразу повернулась до магазину з вимогою отримати здачу (мій вік за 70), але нічого не отримала, вже другий місяць намагаюсь добитись правди.  

В першу чергу після здійснення покупки, не відходячи від каси, перевіряють здачу, адже потім довести провину продавця можливо лише при наявності у залі відеоспостереження. Письмове звернення на незаконні дії продавця надається безпосередньо керівнику магазину.

Придбала в кіоску вже розфасований цукор, вдома переважила, в кожному з пакетів не вистачає по 100-150 грам. Продавець відмовилась робити перерахунок та висловила недовіру до моїх нарікань, що робити?

Вага продукту перевіряється під час покупки, продавець повинен переважити вже розфасований товар і якщо не вистачає додати до норми. Переважування товару в домашніх умовах на побутових вагах не дає права пред’являти претензії.  В торгових закладах використовуються відповідні терези, що проходять щорічну повірку.

В спеціалізованій мережі купила курячі крильця, наступного дня після зберігання у холодильній шафі мала намір їх приготувати, розкрила пакет, а крильця мали неприємний запах.  Розумію, що нічого в магазині не доведу, але хочу знати –  хто контролює продаж неякісного товару ?

Перш за все м’ясо Вам зважували, а не продали в запаяній упаковці, то перевірити якість повинні насамперед Ви: понюхати без сорому. По друге: на вулиці спека, знаходження м’яса без охолодження годину-дві вже може привести до псування продукту.    Посвідчення якості на м’ясо видається постачальником на кожну партію, а контролює процес надходження продукції «Держпродспоживслужба» за письмовою скаргою споживача, факти порушення правил торгівлі перевіряє інспекція у справах захисту прав споживачів в межах своїх повноважень.