За які автомобілі необхідно сплачувати транспортний податок?

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Об’єктом оподаткування для сплати транспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році – 1200000 грн.).

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Ставка податку визначається з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

 Довідково: Фізичні особи – власники елітних автомобілей за перше півріччя 2017 року сплатили до місцевих бюджетівХерсонщини 166,3 тис.грн. податку. Ще 836,9 тис.грн., або 83,4 відс. від загальної суми надходжень транспортного податкуперерахували юридичні особи – суб’єкти господарювання нашої області. Всього бюджети місцевих громад області отримали 1003,2 тис.грн. транспортного податку.

 Головне управління ДФС у Херсонській області