За ялинками – в офіційні місця продажу

Патрульна поліція наголошує – купуйте ялинки в офіційних місцях продажу. Про це йдеться на офіційній сторінці Патрульної поліції Херсона у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, поліцейські повідомляють: “Ялинка – незмінний символ свята Нового року, але, вибираючи зелену красуню, будьте обережні. Кожна ялинка, яка реалізовується офіційно, повинна бути чіпованою та мати бірку-наліпку. Це насамперед засвідчує, що вона є безпечною, вирубана у дозволених місцях. Якщо подібного немає, то громадяни мають всі підстави для виклику поліції.

Відповідно до адміністративного кодексу, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, тягне за собою накладання штрафу від 1 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією. За продаж ялинок у невстановлених місцях накладається штраф від 1 до 7 неоподаткованих мінімумом, також можуть конфіскувати об’єкти торгівлі.

Незаконна вирубка лісу може передбачати і кримінальну відповідальність згідно статті 246 Кримінального кодексу. За таке порушення передбачається штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, а також арешт до 6 місяців.”