За заявою депутатів Новокаховської міської ради порушено карну справу за пропаганду фашизму

Справа щодо посту Параскеви Джуманіязової (Терен) у фейсбуці з використанням листівки дивізії СС “Галичина” набирає обертів.

8 квітня в журналі електронного обліку (ЖЕО) Новокаховського відділу поліції були зареєстровані два листи, що надійшли поштою, в яких були заяви депутатів  Новокаховської міської ради, щодо можливої пропаганди нацистського тоталітарного режиму. В даному факту вбачаються ознаки КП передбачені ст. 436-1 КК України.

Як повідомила нам офіцер по зв’язкам з громадськістю Новокаховського відділу поліції Катерина Мартиненко, за данними заявами, які об’єднані в одне виробництво, проводиться розслідування слідчим, якого призначено 8 квітня на підставі внесення справи в єдиний державний реєстр розслідувань за номером 12017230070000904 по статті 436-1 частина 1 Карного Кодексу України.

Стаття 436-1.  Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, –

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Далі буде…

Віктор Васильєв