Забезпечення безпечною водою Дніпрянського будинку-інтернату

cimg0193

28 жовтня відбулося урочисте відкриття паспортизованої свердловини комунальний заклад Херсонської обласної ради  «Дніпрянського психоневрологічного будинку інтернату. Цій події передувала тривала робота по плануванню забезпеченню безпечної питної води для Дніпрянського будинку інтернату, яка розпочалася ще в 2015 році.

cimg0248

Для цього проводилися лабораторні дослідження питної води, моніторинг мереж  водопостачання смт. Дніпряни, здійснювався огляд артезіанських свердловин та дотримання зон санітарної охорони. Під час моніторингу було виявлено, що  система централізованого водопостачання селища Дніпряни знаходиться в аварійному стані через тривалий термін її експлуатації. Відмічаються часті перебої в постачанні води. Найбільші проблеми через відсутність водопостачання виникають в комунальному закладі Херсонської обласної ради «Дніпрянський психоневрологічний будинок-інтернат», де постійного проживають 122 тяжкохворих інваліда, з яких 17 хворих є лежачі. Інші можуть самостійно пересуватись, але потребують постійного стороннього догляду.

З метою забезпечення санітарно-гігієнічного обслуговування мешканців в інтернаті функціонує банно-пральне відділення, у спальних корпусах обладнані санвузли з душовими для обслуговування хворих. Водопостачання установи здійснюється з централізованого водопостачання смт. Дніпряни за угодою з комунальним підприємством (КП) «Основа». На території інтернату знаходиться артезіанська свердловина, яка збудована у 1993 році і  стоїть на балансі установи. Свердловина підтримується у робочому та відповідному санітарному стані і призначена для забезпечення протипожежних потреб. Для забезпечення установи стабільним водопостачанням необхідна її реконструкція, паспортизація та заміна аварійної ділянки водопроводу.

Новокаховська міська громадська організація «МАМА-86-Нова Каховка» не стала осторонь цієї проблеми, і за підтримки ВЕГО «МАМА-86» та фінансуванням від Шведського агентства міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) знайшли кошти для паспортизації арт свердловини та закупівлі матеріалів для її благоустрою та заміни аварійної ділянки трубопроводу на ділянці Дніпрянського будинку інтернату.

dscn0165

Адміністрація будинку інтернату також не стала осторонь. Нею була проведена доочистка свердловини і роботи по укладенню трубопроводу та благоустрою свердловини. На даний час КЗ ХОР «Дніпрянський психоневрологічний будинок інтернат в змозі забезпечити себе якісною питною водою в достатній кількості.

Голова НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка» Козак Т.Ф.