Забезпечення засобами реабілітації

Забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до вимог відповідного Порядку. Як повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Стоянчук, нині запроваджено альтернативний спосіб забезпечення засобами реабілітації.

Особа з інвалідністю може самостійно придбати необхідний засіб реабілітації, надати до УПСЗН оригінал фіскального чеку з відповідною заявою. Зробити це необхідно не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку. Управління впродовж 14 робочих днів прийме рішення, проведе нарахування і виплату компенсації.

До технічних та інших засобів реабілітації, за які у разі бажання може виплачуватися компенсація належать: допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі; друге колісне крісло. Розмір компенсації по кожному виробу буде встановлюватися щорічно Мінсоцполітики.

Більш детальна інформація в УПСЗН (вул.Історична,18, каб.. №19), тел.: 4-33-48.