Заборгованість із виплати заробітної плати в місті Нова Каховка складає більше 6 млн грн

Як повідомила нам начальник новокаховського УПСЗН Олена Стоянчук, 13 грудня відбулися останні у поточному році засідання комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

За головуванням заступника міського голови,  Замкового Віктора Миколайовича, члени комісій підбили підсумки своєї роботи за 2018 рік.

Згідно з оперативними даними станом на 13 грудня 2018 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту Нова Каховка складає 6293,6 тис. грн. Переважна частка цієї суми – 5107,7 тис.грн. – заборгували підприємства – банкрути, на яких працюють арбітражні керуючі та здійснюється ліквідаційна процедура, а саме: ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» – 4665,5 тис.грн. та ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» – 442,2 тис. грн.

Також виникла заборгованість по заробітній платі і на економічно активному підприємстві  ТОВ «Каховка Протеїн Агро» – 1185,9 тис. грн. З даним підприємством ведеться робота щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та визначення ефективних заходів її погашення. Тож, зусилля комісії зосереджені на реальному зменшені заборгованості із заробітної плати працівникам даних підприємств.

У безперервному режимі були розглянуті й результати роботи міської робочої групи з питань легалізації оплати  праці та зайнятості населення.

У період роботи за січень – грудень 2018 року, кількість проведених рейдів робочою групою становить 55, обстежено 625 суб’єктів господарювання, кількість найманих осіб яких було легалізовано 317, додатково надійшло до міського бюджету в результаті виявлення неоформленої найманої праці 213,05 тис.грн. За результатами роботи робочої групи за січень – грудень було подано 1594 повідомлень про прийняття на роботу.

Робоча група з питань легалізації вживає всі можливі заходи, передбачені чинним законодавством, по боротьбі з нелегальною зайнятістю і тіньовими зарплатами.

Наприкінці наради її учасники обговорили актуальні напрямки поліпшення співпраці щодо обміну інформацією та поданням відповідної інформації до Головного управління Держпраці для здійснення перевірок, окреслили план спільних дій та заходів, визначили пріоритетні завдання на наступний рік.