Заборона на вилов риби та раків

За повідомленням головного державного інспектора Олексія Зюдіна, з 15 листопада до початку весняно-літньої заборони 2020р. в місцях зимівлі риби – на зимувальних ямах – забороняється промисловий та любительський вилов риби. Зокрема, мова йде про такі місця контролю Херсонського рибоохоронного патруля, як пониззя Дніпра – акваторія від пристані с.Львово вниз за течією до хлібоприймального пункту с.Тягинка; акваторія Дніпра в районі початку (входу) р.Інгулка праворуч та вниз за течією протягом 5 км та вглиб на 100 м від урізу води.

З 10 листопада цього року і до початку весняно-літньої заборони на вилов водних біоресурсів забороняється виловлювати рибу в акваторії Гаврилівської та Болгарської, а також Республіканської, Василівської та Каїрської заток (за винятком відокремлених ділянок, на акваторії яких створені та діють спеціальні товарні рибні господарства); у акваторії затоки Нижньорогачицького лиману від східного краю с.Первомаївка до лінії с.Нижній Рогачик – с.Сергіївка. Під заборону підпадає акваторія Каховського водосховища в районі смт Нововоронцовка на відстані 3 км від берега у межах селища, а також відокремлені ділянки Рогачицької, Миловської, Каїрської, Республіканської, Василівської, Дудчанської заток Каховського водосховища, на яких створені та діють спеціальні товарні рибні господарства від гребель автомобільних мостів вглиб заток на 200 м.

Промисловий та любительський вилов риби забороняється для створення сприятливих умов для її зимівлі та забезпечення охорони водних біоресурсів.

Крім того, з метою забезпечення охорони річкових раків під час їх природного відтворення, з 1.12.2019р. до 30.06.2020р. забороняється їхній вилов на акваторії пониззя Дніпра з придатковою системою Дніпровсько-Бузьського лиману та нижньої частини Каховського водосховища в межах контролю управління Держагентства рибного господарства (наказ №283-ОД від 8.11.19р.).