Загальні Збори Асоціації міст України

Конференція АМУ 23.01.1623 січня в місті Києві відбулися загальні Збори (Конференція) Асоціації міст України.
У Зборах взяли участь більше 200 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ.
Збори були присвячені вирішенню організаційний питань роботу АМУ. Після місцевих виборів, що пройшли у жовтні минулого року, виникла потреба внести корективи до персонального складу керівних органів Асоціації. Так, за результатами виборів 17 членів Правління втратили свої повноваження (не були обрані головами своїх громад). Головував на засіданні за дорученням Правління АМУ Віце-президент Асоціації Бориспільський міський голова А.Федорчук.
фото ЗубкоНа початку засідання до учасників Зборів звернувся Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубко. Його виступ був присвячений питанням децентралізація влади в Україні, як ключової, базової реформи, яка дозволить українцям адаптуватись до життя в Євросоюзі та остаточно знищить рудименти радянської системи управління. (читати виступ).
За результатами розгляду питань порядку денного Загальних зборів були прийняті рішення з організаційних питань діяльності Асоціації. Також учасники зборів ухвалити Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення найбільш актуальних питань місцевого самоврядування. Прийнято рішення схвалити проект Звернення та доручити секретаріату зборів доопрацювати його з врахування висловлених міськими головами пропозицій.
Далі на обговорення було винесено зміни до Статуту Асоціації, які мають на меті приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства щодо неприбуткових організацій, а також вирішення деяких проблемних питань. Збори схвалили пропоновані зміни. Статут АМУ у новій редакції буде зареєстрований у Міністерстві юстиції.
Далі Збори затвердили оновлений склад Правління АМУ та Ревізійної комісії.
Правління АМУ рекомендувало на цю посаду Київського міського голову В.Кличка. За підсумками голосування його кандидатуру підтримала абсолютна більшість учасників зборів (171).
Клички та ПорохЗвертаючись до учасників Зборів новообраний Голова Асоціації В.Кличко сказав: «Я вдячний вам за довіру. Як мер Києва, як ваш колега, я добре знаю всі ті проблеми, з якими стикається місцеве самоврядування. Асоціація багато робить, але ще більше повинна зробити для реального впровадження реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади. Головне завдання для нас – це реальні перетворення та реформи в кожному місті та містечку заради комфорту і гідного життя мешканців» (читати виступ).
фото Пайет

В рамках загальних Зборів АМУ відбулося офіційне відкриття проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який Асоціація реалізуватиме за підтримки USAID. Для участі у церемонії на засідання прибув Посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Р. Пайєтт.

Далі головуючий запросив до слова Голову Верховної Ради України В.Гройсмана.
«Посилення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування підвищить якість прийняття рішень, забезпечить якісне упровадження сучасних практик і найголовніше – підвищить рівень життя наших людей», – заявив Голова Парламенту.
фото ГройсманВ. Гройсман повідомив, що вже є відповідне доручення, щоб усі внесені до Верховної Ради питання місцевого самоврядування опрацьовувалися, відповідно до Закону, з представниками місцевого самоврядування. За його словами, це дозволить представникам асоціацій усвідомлювати рішення, які приймає парламент, та брати участь у голосуванні. Такі ж дії має зробити Уряд, вважає голова парламенту.
В.Гройсман зазначив, що за останні десятиріччя роль асоціацій була послаблена, «але сьогодні ми маємо усі можливості задля того, щоб громади України відчули повноваження, можливості і нові фінанси».
«Дуже важливо, щоб від наших з вами дій кожен громадянин України відчував, що у його житті щось змінилося. Дуже важливо, щоб влада місцевого самоврядування була ефективною, абсолютно прозорою і професійною. Це наше з вами завдання», – наголосив він.
Окрім того, у 2016 році необхідно зосередитися на удосконаленні механізму об’єднання територіальних громад, а також передачі повноважень, які необхідні для максимально ефективного використання своїх можливостей, органам місцевого самоврядування, зазначив Голова Верховної Ради.
«Сьогодні поле відповідальності кожного з вас – у ваших радах, у всіх структурах, які працюють сьогодні у полі місцевого самоврядування. Ми маємо це усвідомлювати. Мені дуже хотілося б, щоби це усвідомлення призвело до якісних ефективних результатів», – підкреслив керівник Парламенту.
Президент Петро Порошенко взяв участь у Загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України. Глава держави присвятив свій виступ децентралізації – тому, що вже зроблено і вже дає перші результати, а також тому, що ще необхідно зробити – та закликав присутніх мерів міст до спільної роботи над втіленням децентралізації у життя (читати виступ).
фото КоваленкоДо складу Правління АМУ від Херсонської області було обрано міського голову Херсона В.Миколаєнко та Володимира Коваленко, міського голову Нової Каховки.