Захист прав споживача: Захищай себе сам! Будь уважним зі знижками та акційними цінами


Картинки по запросу знижки у супермаркетахЦікавий випадок стався в одному торговому закладі Нової Каховки з продажу засобів сангігієни та косметики. Касир вибиває споживачу чек на ватні диски на 5 грн. більше, а на  фарбу для волосся аж на 16 грн, не зважаючи на те, що в ціннику на фарбу була чітко зазначена знижка. Пояснення касира звелось до того, що хоча знижка і зазначена в ціннику, в комп’ютері її немає, а на ватні диски просто не встигли замінити цінник. В цілому в магазині цінники зі знижками мають червоний колір та  оформлені на чималу  частину товару, але на касі, якщо ви уважні, ніяких знижок не передбачено і ви отримуєте чек зі звичайними цінами.

Нас з вами за допомогою таких маркетингових вивертів заманюють, потім просто оббирають. Наш споживач виявився уважнішим ніж про нього думала торгова компанія та наполіг на тому, щоб йому повернули різницю в цінах. Але це лише один випадок, а таких на превеликий жаль, набагато більше.

В іншому супермаркеті в продовольчому відділі оформлено куточок з продажу знецінених продуктів харчування, термін придатності яких збігає кінця. В тих самих червоних цінниках ціни значно нижче основних, а на касі в чеку пробивається вартість продукту без знижки. Ці факти виявляють покупці, які спеціально відвідують такі відділи, бо змушені рахувати кожну копійчину за малим статком.

Тому ми все частіше  стаємо свідками неприємних сцен між касиром та покупцем таких собі «знецінених» продуктів та «акційних товарів».

Якщо ви не дуже прискіпливі при виборі товару, чи у вас немає часу годинами стояти біля нього, щоб вичитувати етикетки, вивчати склад інгредієнтів, розглядати цінники, підраховуючи можливість заощадити при покупці, то у підсумку ви отримуєте чек з кругленькою сумою. Але якщо ви все це робите, то вам становиться цікаво: на скільки ж «спритні маркетологи» очистили ваш гаманець. Навіщо ж це робити? Навіщо шити нас всіх у дурні!

Не треба замовчувати такі неподобства з обрахунками по так званим «скидкам, знижкам, акціям та таке інше». Коли вас на ринку обважують, ви ж відстоюєте свою гідність, не дозволяєте щоб вас обібрали. Так поводьте себе гідно і в цих «супервелетнях»! Заносіть свої образи в книгу скарг, наполягайте на зустрічі з керівником торгового закладу, звертайте увагу контролюючих служб, але не мовчить! Бо того, хто мовчить, будуть обкрадати всюди і завжди. На жаль, такий у нас бізнес…

Начальник інспекції у справах захисту прав споживачів Новокаховської міськради Антоніна Прокопенко