Захист прав споживачів: Індивідуальність в одязі за власним бажанням

Загалом більшість з нас купують вже готовий одяг. Але є бажаючи носити і виготовлені ексклюзивні у своєму роді речі як для жінок, так і для чоловіків та дітей. Кожен предмет одягу – це робота фахівців, що  мають багатий досвід у цій сфері. Майже в кожному ательє вам гарантують одяг індивідуального пошиття, про який ви мріяли (а іноді й такий, що виходить за межі ваших мрій).

Як правило майстри з досвідом візьмуться за будь-яку роботу, працюють з усіма тканинами, не має значення, трикотаж це або шкіра. Складність і можливість експериментувати – це те, що цікаво. Натомість трапляються випадки невдоволення роботою «експериментаторів», що призводить до гучних скандалів, деякі з яких ми доводимо до вашого відома. Можливо стане комусь в пригоді.

– Замовила літню  сукню з тканини, що пропонує ательє. Тричі приходила на примірку, вже й літо скінчилось, я вже не хочу такого шедевру, до того ж шов з боку перекручує сукню, виріз горловини занадто відкритий, повирізали тканину як заманулось, виправити нічого не можливо. Допоможіть повернути гроші.

Гроші замовниці було повернуто лише тому, що майстер під час прийняття замовлення не зробила схематичний малюнок з обумовленістю всіх деталей та розмірів обміру фігури жінки, а це є порушенням  Наказу  «Про затвердження інструкцій щодо надання окремих видів побутових послуг» від 27.08.2000 р. № 20  (Мінюст № 804/5025).

 – Напередодні 1-го вересня звернулась до ательє з проханням перешити сукню (вшити з боків, підкоротити), але мені відмовили з причини того,що мають багато заказів на перешив шкільної форми и не зможуть виконати мій заказ вчасно. А чи мають вони право відмовити, це ж не приватна «лавочка»?

Якраз ця «лавочка» і є приватним закладом. Було б порушенням правил, якщо замовлення у Вас прийняли, але в зазначений термін не виконали. А так вини з боку фахівця не має. Якщо власник має відповідальність перед іншими замовниками на чітко встановлений термін він в праві не приймати строкові замовлення.

Здала в ательє брюки для того, щоб їх вкоротили. Самостійно вдома відміряла довжину на яку їх треба було обрізати, бо дитини не було зі мною під час оформлення замовлення. Вчасно виконаний заказ опинився для нас несподіванкою: брюки були короткими та їх носити можливо буде лише один сезон. І нічого зробити не можливо. Я наполягаю на поверненні грошей за брюки.

В цьому випадку не правий замовник, який самостійно прийняв рішення на  скільки вкоротити брюки і тому він не має права вимагати компенсацію. Але швачка повернула половину вартості брюк, адже вважає, що необхідно робити заміри безпосередньо на особі, що має в подальшому носити цю річ.

Звісно індивідуальний пошив одягу допоможе виразити вашу оригінальність. Але уважніше обирайте ательє та приймайте участь у створенні свого нового шедевру одягу. І нехай ніщо не завадить вам бути досконалою та неповторною.

Начальник інспекції у справах захисту прав споживачів Антоніна Прокопенко