Заходи безпеки під час риболовлі на кризі

У кожної людини може бути своє захоплення. І, зважаючи на можливу небезпеку, неможливо змусити її відмовитися від улюбленого заняття. Так, пристрасть до риболовлі захоплює людину міцно, надовго, іноді на все життя. Рибалки вже не бачать іншого способу проведення свого дозвілля, як з вудкою чи спінінгом.

Зимова ж риболовля особливо приваблива – тут і свіжим морозним повітрям подихаєш, і без човна, по льоду, можна дістатися до будь-якого місця на водоймі.

Переваг у підлідної риболовлі багато, але все упирається в одне – надійність льодяного покрову. Є багато шляхів перевірки міцності льоду, проте рибалки часто нехтують цими правилами і йдуть на невиправлений ризик, вибираючись на занадто тонкий і ще крихкий лід.

Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15-20 метрів. Обов’язково потрібно взяти мобільний телефон чи інші засоби зв’язку, а також покласти у кишеню два великих цвяхи або ніж – з їх допомогою легше буде вибратися на лід, якщо вже провалилися.

Протягом останніх років ситуація із загибеллю людей на водних об`єктах у зимовий час залишається невтішною. На превеликий жаль, щороку на льоду гине чимало людей, насамперед рибалок, дорослих та дітей.

Новокаховський МВ Головного управління ДСНС України у Херсонській області застерігає:

– йдучи на зимову риболовлю, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду;

– у жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з`являється вода, то вихід на кригу забороняється;

– при пересуванні по льоду треба уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в кригу кущі, трава та ін.);

– не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рекомендується пробивати ополонки одну від одної на відстані не ближче 5-6 м.

– дітям потрібно запам’ятати: самостійно без нагляду дорослих виходити на лід – вкрай небезпечно для життя.

Додаткове застереження любителям порибалити: під час погіршення погодних умов взимку слідкуйте за штормовими попередженнями і в таких умовах краще відмовитися від риболовлі.

Новокаховський МВ Головного управління ДСНС України у Херсонській області