Заходи до 80-річчя письменниці-землячки Валентини Нижеголенко

img_0026

Талант від Бога нам дається,
Його не купиш за п’ятак,
Бо він ніде не продається.
Хто скаже, що це все не так?
Талант людину прикрашає,
Підносить, сили додає.
Він поступово проростає.
Говорять, в кожного він є.

Ці рядки херсонської майстрині пера Нижеголенко Валентини Михайлівни відносяться насамперед до неї. 05 вересня їй виповнилось 80 років. І всі ці роки вона невтомно трудилась і на бібліотечній ниві, і на творчій. Довгий час проживала та працювала у Дніпрянах.

На заочне знайомство  з дитячою письменницею до міської бібліотеки для дітей прийшли учні 1-Б гімназії. Первачки дуже уважно слухали віршики зі збірки «Хочу вчитись на «відмінно», які вона написала саме для першокласників та їх батьків. А коли бібліотекар  прочитала гумористичні твори зі збірки «Серце в п’яти заховалось» у залі  пролунав щирий дитячий сміх. Особливо дітлахам сподобались твори «Мала модниця», «Гоша», «Сало», «Вася-забіяка». Діти довго сміялись і пообіцяли бібліотекарям, що ніколи не будуть схожими на героїв цих гумористичних віршів.

img_0031

Працівники Таврійської міської бібліотеки запросили учнів 7-А класу ЗОШ №5 на літературний альманах “Я знов одна життям бреду”, сторінки якого присвятили багатогранній творчості нашої землячки: повісті, оповідання, лірика, гуморески. Твори поетеси вражають своєю задушевністю, теплотою і дивовижною щирістю. Дуже багато написано для дітей. Чому для дітей? Поетеса відповіла: “Тому що дуже люблю їх.” Діти відчули цю любов. Вони із задоволенням слухали і уривки із повісті “Тернистими шляхами” про нелегкий шлях України, і задушевну лірику про красу рідного краю зі збірки “Рушниками стелиться дорога”, і щиро посміялися разом з героями веселих оповідань із книги “Хитра бібліотека” та гуморесок із збірки “Надкушений пуп”, побажавши ювілярці здоров’я та творчого натхнення.

Директор централізованої бібліотечної системи Л.Петрова