Заходи з нагоди річниці від Дня народження Шевченка в школі №7

9 і 10 березня   в ЗОШ №7 (директор  Л. Грішагіна) були проведені дні вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Тараса Григоровича Шевченка. З метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова відбулася низка різноманітних  заходів.

Розпочалися урочистості з лінійки «Тарас Шевченко – України син», яку підготували учні 5-8-х класів під керівництвом учителя української мови і літератури Стрепетової О.В.

На уроках української мови вчителі провели «Хвилинки Кобзаря», наповнивши зміст уроків величними словами  Тараса Григоровича.

9 березня опівдні в усіх класах було проведено  єдину виховну годину « Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря!».

Театралізована літературно-музична композиція «І став для нас він світочем в віках!», підготовлена учителем української мови і літератури Ковтун Т.І.,  допомогла школярам пізнати соціальні, політичні, життєві ідеали великого поета. Урочисто прозвучали фінальні слова заходу – вірш В.Симоненка:

У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
Тебе своїм сучасником звемо.

Минуло 203 роки від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього стали  конкурс  читців «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів», проведений учителем української мови і літератури Тарабановою Я.В.   Читання поезій  Т.Г. Шевченка  викликало жваве зацікавлення серед  учнів 3-4 класів, яких підготували учителі початкових класів Кисіль І.І., Гриненко Л.М., Василенко В.М. За результатами конкурсу Ліхачова Софія, учениця 4-А класу , посіла І місце.

Літературні вікторини «Незабутній Шевченко», «Що ми знаємо про Шевченка?» відкрили для учнів 8-9-х класів нові сторінки з життя Тараса Шевченка. Діти   із задоволенням  висловлювали  власні  думки,  цитуючи  твори Т.Г. Шевченка.

Учні 5-6-х класів із задоволенням стали учасниками квесту «Мовно-літературна мозаїка». Ця інтелектуальна  гра  допомогла школярам поринути у  світ краси рідної  мови, ушанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т. Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь –  допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися в школі, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І ще раз переконатися, що

Поезія Шевченка – це вогник,

 схожий на полум’я свічки,

 що запалює душу людини…


Я.Тарабанова
, заступник директора з НВР