Захоплюючий та пізнавальний тиждень мовних дисциплін у школі №5

Мова – це душа народу, карбниця його історії, багатовікова мудрість! Змалечку саме зі слів рідної мови людина відкриває для себе великий, сповнений дивовижних пригод, світ життя. З маминої ніжної колискової, з батькових напутніх слів, дитині передається стежка у майбутнє.

Як мудрість поколінь, українська мова несе повагу і любов до свого великого народу, народу трудівників та творців.

Уже традиційно  в  школі №5 в березневі дні, з 12 до 16, проходив тиждень філологічних дисциплін.  Його мета – розширити й поглибити знання учнів про життя і творчість видатних українських письменників і творців, рідну мову, виховувати шанобливе ставлення до рідного слова та надбань української та зарубіжної літератури. Наші учні з ентузіазмом взяли участь у його організації та проведенні. Разом з вчителями української мови і літератури та зарубіжної літератури Веснянко Л.В., Плясецькою С.О., Сипко Л.П., Солодкою О.В., Григорчук О.О., Пісточенко Т.Г., Васильєвою О.В. вони натхненно готували заходи, які допомогли ще яскравіше проявити красу і багатогранність рідної мови. Проведені заходи сприяли розвитку пізнавального інтересу учнів, логічного мислення, пам’яті, уваги, кмітливості, подарували багато радості, дружніх посмішок і емпатійного спілкування. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить цікавою. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідної української мови, доторкнутися душею до літературних надбань, напитися спраглими губами з цілющого джерела Рідна мова.

У понеділок, 12 березня, учителі української мови і літератури  (Плясецька С.О. та Веснянко Л.В.) розпочали тиждень філологічних дисциплін літературно-музичною композицією, присвяченою пам’яті Т. Шевченка, для учнів 5-Б та 5-В класів. Захід відбувся біля погруддя Великого Кобзаря. Також цього дня учениці 9-Б класу Назарова Яна та Ігнатенко Вероніка виступили з літературною п’ятихвилинкою «Незабутній  Шевченко» перед учнями 3-11 класів, що стало чудовим початком тижня.  А 5-А клас учитель Сипко Л.П. запросила на мовознавчий турнір  «Ну що б, здавалося, слова!» Переможцем стала команда «Калина».  Мовознавчий турнір  «Як парость виноградної лози, плекайте мову» для учнів 6-Б класу провела Солодка О.В., перемогла команда «Знавці». Учитель Васильєва О.В. провела літературну вікторину «Наш незабутній Тарас» з учнями 7-А класу.

Цього ж дня розпочався конкурс сенканів про рідну мову «Слово до слова – зложиться мова» серед учнів 5-11 класів. Найактивнішими учнями стали: Чіпуров С., Лавренюк М. (5-А клас), Плясецька К., Баландіна І., Лєонтьєва А. (8-Б клас), Ромашенков О. (10-А клас), Герасименко М., Ліфінцева А. (9-А клас), Григорчук А. (3-А клас).

Не менш насиченим заходами та цікавинками був  вівторок, 13 березня. Для всіх охочих долучитися до творчості Т. Шевченка була влаштована виставка малюнків до його творів «Ми тебе не забудемо, Тарасе!» Найкращі малюнки були відзначені грамотами: І місце – Конончук А. (2-А клас), Атамашко Є. (6-Б клас); ІІ місце – Метницький І. (2-А клас), Кушпіль В. (5-В клас), Штефан Р. (6-А клас); ІІІ місце –  Глушакова М. (9-А клас), Бондарчук А. (6-А клас).

Урок зарубіжної літератури «Ідея радості життя і відкриття світу в романі Е.Портер «Полліанна», який сприяв формуванню вміння в учнів 5-А класу знаходити позитивні моменти навіть у безнадійних, на перший погляд, ситуаціях провела Васильєва О.В. Цього ж дня Пісточенко Т.Г. запросила учнів 6-х класів на турнір знавців російської мови.

Середа, 14 березня,  розпочалася організацією інформаційної стіни «Українська легко!», участь в оформленні якої взяли учні 5-11 класів. Усі, хто заходив до школи, мали можливість поглибити свої знання з рідної мови, повправлятись в умінні правильно вимовляти та писати слова.

Дуже яскравою подією став турнір мовознавців «Як добре знати рідну мову!» для учнів   5-Б класу, який підготувала і провела Веснянко Л.В. Перше місце посіла команда «Патріоти», а друге – «Мовознавці».

Григорчук О. О. запросила на розважально-лінгвістичний КВК «Сторінками словників української мови» для учнів 7-х класів, перемогу здобули учні 7-А класу.

Пісточенко Т. Г. провела конкурс творів «Уроки, які дали мені герої вивчених творів» серед учнів 10-11 класів.

Четвертий день тижня, 15 березня,  розпочався з виставки літературних газет із зарубіжної літератури, підготовленої  вчителями та учнями 5-11 класів. Найактивнішими стали Плясецька К., Леонтьєва А. (8-Б клас) та Шерман А. (8-А клас).

Інтелектуальну лінгвістичну гру «Найрозумніший п’ятикласник»  для учнів 5-А та 5-В класів провела Плясецька С.О. До проведення долучилась завідувачка бібліотеки Приз В.А. Найрозумнішим п’ятикласником стала Барановська А. (5-А клас). А учні 9-Б класу взяли участь у вікторині «Найкращий знавець творчості Шевченка», переможець – Ісаєнко М.

Учитель Веснянко Л.В. провела  захист творчих робіт за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» серед учнів філологічної групи 11 класу. Найкращі роботи визначали самі учні, проводячи ретельний аналіз. Відзначили проекти Бучко А. та Дейнеги К.

Цього ж дня  відбулася гра “Зоряна година” для учнів 8-Б класу (учитель Сипко Л.П.).

У заключний день тижня, 16 березня, школярі вправлялися у створенні «Рушничків української мови». Флешмоб тривав протягом дня, учні 5-11 класів оздоблювали свої рушнички прислів’ями про мову, традиційними малюнками та кольоровим українським орнаментом.

Тиждень дійшов до свого логічного завершення заключним заходом  – лінійкою «І йшли віки, і були українці, і створили слово українське» для учнів 5-11 класів, яку підготувала учитель української мови й літератури Веснянко Л.В., долучились педагог-організатор Щербан О.Ю., учителі-філологи Плясецька С.О., Сипко Л.П., Солодка О.В., Григорчук О.О.

Учителі філологічних дисциплін вдячні всім небайдужим колегам, батькам, учням, які активно брали участь у конкурсах і творчих проектах.  Творчої наснаги, підкорення нових вершин, орфографічної та пунктуаційної грамотності, небайдужості. Працюймо разом, творімо, розвиваймося!

 

Веснянко Л., голова ШМО учителів української мови і літератури