Захист прав споживачів: вирішення «складно-побутового» конфлікту

Не всі споживачі мали можливість через негоду особисто відвідати інспекцію у справах захисту прав споживачів, але всі, хто звернувся за телефонами (05549)4-33-09 та 050-853-21-95, отримали консультацію та вчасну допомогу по вирішенню проблем з неякісним товаром.     

З початку 2021року до інспекції звернулось понад 50 осіб з різних питань, частину з них розглянуто, деякі ще розглядатимуться в робочому порядку.

Ось деякі з них.

– На початку вересня минулого року купили холодильник, сплатили майже20 тис грн. Під час роботи холодильника в ньому виникло загоряння з невідомих причин, квартира наповнилась смородом і димом. Продавець відмовляється виконувати гарантійні зобов’язання, до кого звернутись?

– В січні купили обігрівач, через 4 дні він перестав гріти. На інший прилад не міняють, пропонують самостійно звернутись до сервісного центру, чи правий продавець?

– На початку нового року купили телевізор, через різні проміжки часу почало пропадати зображення, звук при цьому був. Щоб з’явилось зображення, потрібно перезапускати прилад заново. В магазині кажуть, що з часом недолік сам зникне, треба чекати. Я сплатив гроші за товар, то чого мені чекати – кінця терміну гарантії?

– Придбали пральну машину, запустили в роботу згідно з інструкцією. Наприкінці циклу прання виник збій в програмі: машинка не віджимає білизну, не відкривається кришка, продавець пропонує самотужки викликати майстра, як це?

Згідно з постановою КМУ №506 від 11.04.02 «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту або гарантійної заміни технічно складних товарів…» в гарантійний період товар до СЦ відправляє продавець, термін вирішення питання 14 днів (продавець не має права нав’язувати інший термін), інший час обов’язково узгоджується з покупцем. Якщо прилад підлягає ремонту, він ремонтується, якщо ні – обмін неякісного товару або повернення грошей здійснюється на підставі висновку, що надає СЦ.

Перш за все необхідно скласти письмову заяву на магазин в двох примірниках, Чітко зазначити претензії до роботи приладу та сформувати свої вимоги до продавця, відповідно до ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів»:

п.1: «У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар…».

п.3: «Вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті, пред’являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача».

п.5: «Продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов’язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. Доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п’ять кілограмів продавцю, виробнику (підприємству, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті)».

п.6. «За наявності товару вимога споживача про його заміну підлягає негайному задоволенню, а в разі виникнення потреби в перевірці якості – протягом чотирнадцяти днів або за домовленістю сторін. (далі за текстом статті)».

Відповідно до п.2 статті 679 Цивільного кодексу України, «… якщо продавцем надані гарантії щодо якості товару, продавець відповідає за його недоліки, якщо він не доведе, що вони виникли після його передання покупцеві внаслідок порушення покупцем правил користування чи зберігання товару, дій третіх осіб, випадку або непереборної сили».

Нагадуємо, що відповідно до Закону «Про захист прав споживачів», вимоги споживача розглядаються після пред’явлення ним розрахункового документа, а стосовно товарів, на які встановлено гарантійний строк, – технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Тож будьте уважні, під час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Інспекція у справах захисту прав споживачів