Захист прав учасників АТО/ООС

27 квітня за ініціативи депутата Новокаховської міської ради Параскеви Джуманіязової та учасників АТО/ООС у приміщенні Палацу культури відбулася зустріч, у якій взяли участь представники від міської влади, управління праці та соціального захисту населення, відділу у справах сімї, молоді, фізичної культури та спорту, Новокаховської міської філії Херсонського обласного центру зайнятості, Новокаховського гуманітарного інституту університету «Україна», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка» та учасники бойових дій.

На зустрічі обговорювалися питання соціального захисту учасників АТО/ООС, освітні, медичні та питання  працевлаштування за сприяння Новокаховської міської філії Херсонського обласного центру зайнятості. Присутні на зустрічі фахівці довели до учасників АТО/ООС інформацію щодо їх прав та порядку отримання пільг, санаторно-курортного лікування, проходження психологічної реабілітації, професійної адаптації, пільгового навчання в вищих закладах освіти, пільгового оздоровлення дітей учасників АТО/ООС, а також щодо медичного обслуговування та працевлаштування.

На зустрічі акцентовано увагу учасників АТО/ООС на те, що за інформацією Департаменту соціального розвитку ХОДА в поточному році на Херсонщині розпочинає працювати проект «Україна-Норвегія» на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету. Міністерство ветеранів України та організатори проекту «Україна – Норвегія» підписали меморандум про співробітництво, зокрема щодо професійної адаптації учасників АТО/ООС. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії і є ветеранським проектом професійної перепідготовки та соціальної адаптації ветеранів. Цьогоріч учасники АТО/ООС та члени їх сімей, які вже мають вищу освіту, мають можливість пройти безкоштовну професійну перепідготовку на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Управління праці та соціального захисту населення