Закон “Про освіту” можуть доопрацьовувати до весни

школа150Закон “Про освіту” не повинен насаджувати суспільству 12-річну освіту в нереалістичні терміни, а його доопрацювання  щонайменше триватиме до кінця лютого – початку березня наступного року. Про це сказав перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський під час засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту.

За його словами, перед профільним комітетом та робочою групою з доопрацювання законопроекту стоїть завдання допрацювати проект Закону “Про освіту” до другого читання. Загалом законопроект доопрацьовуватимуть 86 осіб.

“Ми маємо вирішити декілька важливих питань, а саме: прийняти спільні для нашої групи принципи роботи над законопроектом, погодити графік нашої роботи, визначити найбільш вразливі моменти законопроекту, що потребуватимуть нашої особливої уваги”, – зазначив Співаковський.

“Хочу зазначити, що за нашими попередніми оцінками доопрацювання цього проекту потребуватиме чимало часу. Щонайменше робота буде тривати до кінця лютого – початку березня наступного року. Може, комусь це буде здаватися багато, комусь – не дуже, але для ретельності роботи ми мусимо взяти цей час і використати його якомога продуктивніше”, – сказав депутат.

Він наголосив, що вже зараз комітет має більше 1000 пропозицій до законопроекту.

“Хочу зазначити, що робоча група не є закритою. Ми будемо залучати й інших експертів за напрямками. З деяких міністерств, зокрема Міністерства оборони, охорони здоров`я, ми ще чекаємо пропозицій” – зауважив перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти.

Він також висловив переконання, що попри позитивність і інноваційність нових норм законопроекту, частина з них є дискусійними. Зокрема, це стосується структури та термінів здобуття загальної середньої освіти, сертифікації вчителів, механізмів фінансування освіти, механізмів управління на окремих рівнях і науково-методичного забезпечення освіти тощо.

“12-річна загальна середня освіта. Це складне питання, яке поки що не знаходить достатньої підтримки в суспільстві. Закон має бути таким, щоб не обмежувати розвиток загальної середньої освіти, у тому числі і збільшення кількості років навчання, якщо визріє серйозна потреба у цьому. Але він також і не повинен насаджувати суспільству 12-річну освіту в нереалістичні терміни. Нам необхідно, щоб умови для реформ були закладені, але не відбулося ламання системи насильницьким способом”, – наголосив Співаковський.

“Освіта. ua”