Закон про освіту надасть системі свободу, – Совсун

совсунНовий закон «Про освіту» надасть більшу свободу закладам освіти. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, виступаючи у парламенті під час розгляду депутатами законопроекту.
За словами Совсун, представлений у Верховній Раді законопроект є базовим, рамковим проектом закону «Про освіту», який системно доповнюється вже діючим законом «Про вищу освіту», і також буде доповнений законопроектом «Про професійну освіту», який також внесено до парламенту.
На думку заступника міністра, новий закон надасть системі освіти більшу свободу у закладах освіти через їх автономію, зокрема, кадрову та фінансову. Також більшу свободу отримають здобувачі освіти, вчителі та педагогі через академічну мобільність, свободу творчості, простір для ініціативності тощо.
«Жодна норма у нових законах не повинна порушувати ініціативу та творчість в системі освіти. Другим важливим завданням, яке стоїть перед реформою в системі освіти є затвердження людини як найвищої цінності відповідно до духу нашої Конституції», – наголосила Інна Совсун.
Вона додала, що одними із важливих завдань закону є створення умов для розвитку конкуренції в освіті, нагляду за академічною доброчесністю, створення можливостей для підвищення оплати праці викладачам, які будуть проходити додаткову незалежну сертифікацію.
Законопроект також містить нові статті про рамки кваліфікацій та рівні Національної рамки кваліфікацій, зменшення регуляторної функції держави в умовах переходу до автономії закладів освіти, перерозподіл влади між органами державної влади та органами місцевого самоврядування різних рівнів.
Як відомо, за результатами розгляду у парламенті, проект закону «Про освіту» було відправлено на повторне перше читання до Комітету ВР з питань освіти і науки.

“Освіта. ua”