Закон про суспільне мовлення підписаний: йдемо від Першого національного до ВВС

Президент України Петро Порошенко публічно, у прямому ефірі підписав закон про суспільне мовлення, за котрий ще 19 березня проголосувала Верховна Рада. Президент поставив підпис під відповідним документом під час презентації в київському Мистецькому Арсеналі. Петро Порошенко наголосив на тому, що Україна тепер “прямує від Першого національного до ВВС”.

Закон передбачає створення незалежної від президента та уряду Національної суспільної телерадіокомпанії, на базі всеукраїнських та регіональних державних ТРК.

На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook глава держави написав: “Суспільному телебаченню – так! Підписав Закон “Про суспільне телебачення та радіомовлення” Правда переможе!”

Подію відвідав також Прем’єр-мінстр України Арсеній Яценюк. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він зазначив: “Війна, яка сьогодні є на сході, має багато вимірів. Гібридна війна, розпочата Росією, розповсюдилася далеко за межі Донбасу. Інформвійна точиться по всій Україні, навіть в Євросоюзі відкрито заявляють, що російська пропаганда дійшла вже і до них.
Саме тому нам необхідно, щоб люди чули правду, щоб люди знали, що відбувається, щоб не було маніпулювання фактами. Щоб українська журналістика стала взірцевою у світових стандартах професії, у донесенні правдивої інформації, у чіткому і справедливому поданні фактів.
А щоб говорити правду, треба бути максимально незалежним. Тому суспільне телебачення відповідно до постанови Уряду, створене як публічне акціонерне товариство. Це вже не державна компанія, яка контролюється Мінфіном і Урядом, а виключно незалежне ЗМІ, якому ніхто не зможе розповідати, кого і як показувати в новинах.”

Офіційно Суспільне телебачення запустив в ефір генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія. Він також презентував його логотип.