Законопроект про блокування інтернет-сайтів

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів розробити законопроект, який передбачатиме блокування інтернет-сайтів за рішенням суду – пише “Кореспондент. Net”

Про це йдеться в тексті указу Президента №32 від 13 лютого про введення в дію рішення РНБО “Про загрози кібербезпеки держави та невідкладні заходи щодо їхньої нейтралізації” від 29 грудня 2016 року.

Також глава держави доручив Кабміну затвердити протокол спільних дій суб’єктів забезпечення кібербезпеки, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури під час виявлення, попередження і припинення кібератак і кіберінцидентів, а також під час усунення їхніх наслідків.

Крім того, уряду спільно з СБУ доручено підготувати пропозиції про обмеження використання на об’єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, вироблених у Росії.

Також в зазначеному рішенні РНБО містяться два секретні пункти.

Законопроект про дозвіл блокування сайтів за рішенням суду повинен надійти на розгляд Верховної Ради протягом трьох місяців.

Як повідомляв “Кореспондент. Net”, Україна вирішила переглянути політику кібербезпеки після кібератаки з російського сервера на головний аеропорт Києва.