Запобігання злочинності серед неповнолітніх

Суттєве збільшення кількості крадіжок на Україні є досить актуальною темою сьогодення. Небезпечним соціальним явищем є те, що правопорушення здійснюють неповнолітні. Діти і підлітки іноді думають що за скоєний ними злочин ніякої відповідальності не буде, бо вони ще неповнолітні.

Спеціалістом міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради спільно з інспектором ювенальної превенції сектору превенції Новокаховського ВП ГУНП було проведено ряд лекцій в  навчальних закладах міста, спрямованих на профілактику правопорушень.

Мета таких заходів полягає в роз’ясненні дітям їх законних прав та обов’язків, популяризації здорового способу життя та важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення. Велику увагу було приділено темі показових крадіжок. Іноді бажання самоствердитися штовхає декотрих молодих людей до конфліктних ситуацій, скоєння зовні безпричинних а іноді незрозумілих злочинних проявів, крадіжок та хуліганства.

Головним інструментом у результаті пошуку ефективних заходів протидії злочинності у молодіжному середовищі є профілактика. Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов’язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості надалі буде утримувати від порушень правил поведінки. Адже людина не народжується злочинцем а стає через певні обставини та безвідповідальне ставлення до власного життя.  Робота щодо запобігання дитячої злочинності буде проводитися і надалі.

Наталія Корсакова, директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді