Запропоновані програми ОДА підтримані облрадою

На Х сесії обласної ради VII скликання прийнято ряд програм соціальної та культурної сферах життєдіяльності області програм на 2017 – 2020 роки. Серед них програма розвитку інформаційного простору херсонської області, обласна цільова програма сприяння розвитку громадянського суспільства,  програма розвитку культури і духовності в Херсонській області та програма розвитку архівної справи в області. Про це повідомляє прес-служба Херсонською ОДА.

Зокрема, реалізація заходів програми культури сприятиме створенню умов для творчого розвитку та підвищенню культурного рівня населення області, якісним змінам у роботі бібліотек, а також в умовах реформи децентралізації забезпечить збереження важливих архівних документів і забезпечить роботу органів влади щодо збереження пам’яток археології національного значення.

Налагодження дієвих комунікацій між органами державної влади, органами місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства є одним із завдань відповідно до програми розвитку громадянського суспільства, реалізація цієї програми забезпечить додаткові умови для посилення цієї взаємодії.

Крім того, депутатами обласної ради  прийнято зміни до програм соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі  людьми на 2012-2020 роки. Зміни стосувалися збільшення фінансування на виділення матеріальної допомоги 5- ти онкохворим мешканцям області, а також –на виготовлення посвідчень для багатодітних та малозабезпечених сімей.

Також, було прийнято зміни до регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки. Ця програма зараз активно реалізується в області. У 2016 році сума залучених коштів на реалізацію програми склала 300 млн грн, з них з державного бюджету виділено 3,4 млн грн, з обласного – 13,5. Впроваджується новий напрямок – будівництво багатоквартирного житла шляхом перепрофілювання об’єктів незавершеного будівництва іншого цільового призначення під житло.  Зокрема, завершується будівництво 42-квартирного житлового будинку, який раніше планувався як поліклініка на 375 відвідувань, в смт Білозерка. Це дасть можливість забезпечити власним житлом 42 сім’ї працівників АПК, бюджетних установ та учасників АТО.

Розпочато перепрофілювання незавершеного будівництва в 72- квартирний житловий будинок в смт Чаплинка та  82- квартирний будинок в м. Скадовськ.

Ця програма важлива ще й тим, що відповідно до її заходів забезпечується газифікація населених пунктів та надання кредитів мешканцям області на розвиток особистого сільського подвір’я.