Запрошує «Відкритий ринок»

Онлайн-платформа стартувала 15 квітня.

Продати фрукти, овочі, м’ясо, молоко та іншу продукцію українські фермери відтепер можуть на соціальній онлайн-платформі «Відкритий ринок».

Ініціатором її створення став Освітньо-аналітичний центр розвитку громад у партнерстві з Асоціацією міст України. Скористатись нею можуть як невеликі сільгоспвиробники, так і покупці.

– Зараз, коли через карантин зачинені усі ринки, невеликі фермерські господарства та сімейні кооперативи не мають можливості збувати власну продукцію, а значить – отримувати прибутки і платити податки. Проєкт «Відкритий ринок» покликаний допомогти їм знайти своїх покупців, які у свою чергу отримують можливість придбати якісні свіжі продукти. По суті, ця платформа переводить ринок в онлайн. І це – тренд, адже сьогодні в онлайн працює уся країна, – каже виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

«Відкритий ринок» є майданчиком, на якому зможуть зустрітись без посередників виробники сільськогосподарської продукції та споживачі. Він задуманий як відповідь на виклик епідемії COVID-19 та її наслідків.

– Ми розуміємо, що в сільській місцевості онлайн-сервіс може бути не таким зручним, як класичні методи. Проте, класика на карантині не працює. Проєкт справді запрацює на повну потужність, якщо нам вдасться залучити якомога більше мешканців села, – впевнений керівник Освітньо-аналітичного центру розвитку громад Максим Черкашин.

«Відкритий ринок» є не комерційним і соціальним, тому не передбачає жодної системи оплати. Також він є всеукраїнським. Проте, споживачі зможуть знайти продукцію у своїй області після того, як в ній зареєструється перший виробник.

Олександр Пітоєв, Новий день