Засідання Літературної криниці в бібліотеці міськвиконкому

Щороку бібліотека виконавчого комітету проводить засідання Літературної криниці. Такі засідання присвячуються дню поезії та дню книги  і авторського права. Цього року такий захід пройшов в бібліотеці приладобудівного технікуму для студентів другого та третього курсів.

Завідувач бібліотекою виконкому  Наталія Сергєєва познайомила присутніх з літературними новинами та коротко розповіла про нові подаровані  літературні видання.  Вона повідомила присутніх про те, що в нашому місті побував поет з Херсону,  Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Кичинський , про те, що такі знанні поети  як Василь Загороднюк в минулому голова обласної організації Спілки письменників України відзначив свій 60 річний ювілей, а Василю Мелещенку – поету і журналісту, працівникові телекомпанії «Скіфія» виповнилось 70. Також розповіла про те , що одна з  міських газет  стала випускати літературну сторінку та запропонувала студентам хто пише вірші і прозу приймати активну участь у літературних конкурсах та друкуватися в газетах.  Розповіла, що в газеті «Новий день» за 19 квітня у статті «…Людина кожна якоюсь мірою поет» розповідається про відкриття поетичного аматорського конкурсу імені Максима Рильського «Троянди й виноград»,  умови конкурсу, адресу на яку слід надсилати твори.

Наталія Олександрівна зробила короткий огляд подарованої літератури. Познайомила присутніх з 23 номером  літературно-художнього альманаху «Степ», що вийшов у 2016 році. Це обласне видання і друкує воно твори письменників з усієї області. Також познайомила з «Літературним часописом Барви» – це результат великої творчої праці авторів України, з літературним альманахом «Україні присвячую…»(До 25 –річчя Незалежності України), із збіркою А.Кичинського «Небажаний свідок», з творами лауреатів літературної премії ім. А.Бахути 2016 року: прозовим твором Анатолія Португальського «З погляду майбуття» та збіркою віршів «Вглядываясь вдаль» Альберта Боровика. Студентам випала нагода  й з самим лауреатом в номінації поезії Альбертом Боровиком  поспілкуватися.

Альберт Михайлович розпочав свій виступ з вірша «Книги талисманы», а потім вірші про школу: «Три Аленки», «Перемена», про кохання: «Сонеты любви», «Твой отъезд», «Легенда о любви ». Згадав Альберт Михайлович і про випадок коли редактор газети «Нова Каховка» А.Зленко попросив його написати вірша експромтом у вільне місце в номері, відмовки бути не могло. Автор розгубився і хотів відмовитись, але коли прийшов до дому і побачив картину, що висіла на стіні «Девятый вал», так вийшов вірш з такою назвою. Боровик пише і сумні вірші  про війну та Афган: «Солдат», «Я бачив дивний сон». У нього є вірш «Аве Мария». А потім пішов гумор: «Порада медика», «Лікар по тваринам», «Іноземні речі», «Швидка допомога», «Жена».

На завершення зустрічі поет подарував   збірку «Задумался прибрежный парк».