Засідання міської творчої лабораторії «Пошук»

Питання моралі, духовності – це найболючіша  і  найактуальніша проблема для  нашого  суспільства. Її обговорюють усі: філософи, політики, письменники, художники, освітяни… Адже  глибока  криза  цінностей серйозно загрожує майбутньому людству. Свідченням духовної руйнації особистості стали наркоманія, алкоголізм, злочинність, прагнення до дармового комфорту, байдужість до оточуючих…

Хто винен у цьому?! По-перше, сама людина, яка втратила будь-які моральні орієнтири,  по-друге, сама  система, середовище, яке  сприяє процвітанню зла, жорстокості, насильства, про  яке постійно пишуть у газетах, показують по телебаченню, по-третє, батьки,  які не можуть ні вплинути, ні чомусь навчити  своїх  «чад», тому що позбавлені батьківських прав,  по-четверте, молодіжні  субкультури, які  проповідують нині культ сили, орієнтують на зразки масової західної культури та специфічне проведення вільного часу тощо.  Цей список можна було б продовжувати ще довго.

Виховна система роботи початкової школи – це скромний внесок у глобальний процес виховання особистостей. Це символічна крапелька роси, яка зможе  збадьорити крижані дитячі душі, додати сили і впевненості малечі, застерегти від  необдуманого кроку під час вибору професії.

Саме на вчителя покладається сьогодні  висока  місія: дійти  до серця кожної дитини, створити умови, щоб паростки людяності й добра, гуманізму й справедливості, ввічливості й порядності, милосердя й терпіння обов’язково в ньому проросли.

15 грудня в ЗОШ №10 м. Нова Каховка (директор Коткіна Т.В.) відбулося друге засідання творчої лабораторії вчителів початкових класів на «Пошук», яка працює над проблемою: «Моделювання і створення виховної системи класу» (керівник Собецька С.А.). На засідання завітали 14 педагогів з 4 навчальних закладів міста.IMG_4634

Відкрила засідання  керівник творчої лабораторії Собецька Світлана Анатоліївна, яка наголосила, що особливої актуальності нині набуває завдання виховати молоде покоління на засадах моральності й духовності, бо «…у кожної людини чи навіть народу, що не наділений належною мірою ідеалізмом, як правило, відсутні й життєві орієнтири та стимули боротьби за існування. Ідея – головне джерело енергії творчої особистості. Ідеал – це ідея, перетворена в міцний енергетичний заряд, що спрямовує енергію особистості  в майбутнє». Який «шлях» обере юна особистість – таким і буде її майбутнє, наше майбутнє, майбутнє нашої держави. Там, де виховання відкладають «до кращих часів» і починають вирішувати інші, загальніші і важливіші, як здається, питання, ці кращі часи не настають ніколи. Виховання – це саме життя, а життя «на потім» відкласти не можна.

Продовжили дану думку вчителі початкових класів ЗОШ №7: Брусенська Олена Вікторівна, Гриненко Людмила Михайлівна та Мельник Ольга Анатоліївна, які в інтерактивній формі презентували сценарій виховного заходу «Тепло сімейного вогнища», брошури, створені дітьми разом з батьками, на тему: «Тато, мама, я – щаслива родина».

Вчителі Новокаховської гімназії Головко Ірина Анатоліївна та Дорофеєва Світлана Миколаївна показали власну модель виховної системи класу, розкрили питання екологічного виховання молодших школярів та запропонували сценарій КВК екологічного спрямування «Тварини. Охорона тварин», метою якого є розширити, узагальнити знання дітей з теми «Тварини», вчити дітей любити рідний край, берегти природу, ознайомити з її різноманітністю і багатством, викликати бажання краще пізнати оточуючий  світ, розкрити його незвідані таємниці, виховувати турботливе ставлення до природи.

Наприкінці засідання керівник творчої лабораторії Собецька Світлана Анатоліївна порадувала присутніх цукерками з сюрпризом (приємними побажаннями), а підсумок засідання підбила методист ММК Плясецька Світлана Олексіївна, яка зазначила: «Майбутнє за нашими дітьми. Вони набагато досконаліші та мудріші  за  нас, бо мають  доступ  до  інформації, проте їм так бракує ще справжнього життєвого  морального досвіду. То ж допоможімо їм  у  навчально-виховному процесі, любімо їх незалежно від досягнень чи  недоліків! Бо вони – сучасні діти, особистості, індивідуальності… Бо вони – діти нашої держави, її майбутнє».IMG_4610
IMG_4644 IMG_4648 IMG_4666

IMG_4668Плясецька С.О., методист ММК