Застереження Новокаховської поліції мешканцям і гостям міста

За крайній період до чергової частини Новокаховського відділу поліції почастішали звернення мешканців Нової Каховки та гостей міста про крадіжки мобільних телефонів та гаманців необачних власників, особливо в містах масового скупчення людей.

Пов’язане зображенняОсь декілька останніх звернень до правоохоронців:

– минулої суботи у мешканки Таврійська Ольги А. на території ринку м. Н.Каховка вкрали мобільний телефон марки “Samsung”; у новокаховчанина Олега Р. в одному з барів міста вкрали сумку, в якій знаходилось близько 3000 грн., паспорт гр. України, водійське посвідчення та банківські картки;

– минулої неділі у мешканки с. Плодове Катерини Л.  на ринку ” УПТК ” невідома особа здійснили крадіжку гаманця, в якому знаходились 1200 грн. та банківські картки; у новокаховчанки Інни К. біля входу до міського ринку здійснено крадіжку мобільного телефона марки “Леново”; у мешканки Нової Каховки Світлани К.  на ярмарку біля магазину “Фреш”  здійснили крадіжку мобільного телефону марки “Самсунг  Гелакси С3”.

Наразі правоохоронці проводять весь комплекс оперативно-розшукових заходів, спрямованих на встановлення осіб, які вчиняють крадіжки.

Треба зауважити, що майже кожного дня ми знаходимось в місцях масового скупчення людей: їздимо громадським транспортом, буваємо на ринках, у торгових центрах, медичних закладах, стоїмо в чергах. Застрахуватися від кишенькового злодія неможливо, проте бути обачним й обережним зможе кожен.

Одним із найбільш популярних предметів викрадення є мобільний телефон. Спостерігається тенденція викрадення не дорогих, а найбільш «ходових» і фінансово доступних кожному марок мобільних телефонів. Людину, яка розмовляє по телефону, зустрічаємо постійно. Цей засіб спілкування став невід’ємним атрибутом нашого життя. Але не обов’язково демонструвати свій суперновий і багатофункціональний телефон. Уникайте такої показовості в місцях скупчення людей. Не залишайте його без нагляду, не давайте стороннім людям подзвонити з нього, бо саме так найчастіше й здійснюється крадіжка. В разі втрати телефону ви повинні діяти наступним чином:

  1. написати заяву в найближчому відділі міліції, вказавши заводський номер IMEI, який складається з 14 цифр, його можна подивитися, знявши задню кришку вашого телефону;
  2. зателефонувати вашому оператору і заблокувати SIM-картку, щоб неможливо було здійснювати дзвінки.

Обачність – запорука збереження цілісності й неушкодженості вашого майна.