Затримане у Херсоні судно РФ перевозило нафтопродукти – представник Порошенка

Приблизна вартість затриманого у Херсоні російського судна «Механік Погодін» та його майна разом складає близько 7 мільйонів доларів США.

Про це розповів у коментарі Громадському радіо постійний представник Президента України в автономній республіці Крим Борис Бабін, – пише “Укрінформ”.

«Як мені сказали в СБУ, орієнтовна вартість судна і танкера до 7 мільйонів умовних одиниць», — сказав Бабін. Він розповів, що судно перевозило нафтопродукти для українського отримувача, однак не називає компанію.

«Якщо відправник вантажу і власник в Росії, а отримувач вантажу в Україні, зрозуміло, що це комерційне питання. Це великі кошти, які люблять тишу. А зараз я привернув до цього питання увагу і ми з цього не зійдемо», -  наголосив  представник президента.

За словами Бабіна, після того, як він повідями журналістам про затримку російського судна, у РФ почалася «істерія». «Істерика почалася в російських ЗМІ, а також на сайті Миротворець (ред. – український сайт, який публікує дані людей, яких вважає сепаратистами та «агентами Кремля»), який написав мені гнівну пораду не сувати свій ніс куди не треба», - розповів Бабін.

За словами Бабіна, про приплив російського судна в українські води повідомили  працівники поліції.  «Ми та правоохоронці отримували повідомлення від громадськості про те, що до портів України та внутрішніх вод періодично заходять судна під прапором РФ та належать особам, що є у санкційних списках РНБО»,  – підсумував Бабін.

Нагадаємо, на судні перебуває 12 членів екіпажу включно із капітаном, які є громадянами Російської Федерації.