Завершилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» в учбових закаладах Нової Каховки

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська  акція «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково: вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дітей, та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

В рамках цьогорічної акції спеціалісти служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради провели ряд заходів у закладах освіти різного рівня акредитації (Новокаховський приладобудівний технікум, Новокаховське вище професійне училище, Новокаховський професійний електротехнічний ліцей, Новокаховська гімназія, Корсунська загальноосвітня школа, загальноосвітні школи №3, №4, №7) у вигляді круглих столів, зустрічей, відео-лекторіїв, бесід з питань протидії та попередженні насильству в сім’ї та соціумі.

Основною метою проведення заходів було формування нетерпимого ставлення до будь – яких проявів насильницької поведінки, привернення уваги до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насильства або спровокувати його вчинення.

Під час зустрічей йшлося про ознаки фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства у сім’ях, відповідно до Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року.

Особливу увагу спеціалісти служби звернули на насильницькі дії та їх ознаки стосовно неповнолітніх. Дітям було роз’яснено про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка загрожує неповнолітнім за вчинення протиправних дій відносно людини.

Особлива увага була приділена таким поняттям, як толерантність і конфліктність, відносини з іншими та ставлення до себе. Адже можливість навчитися, відстоювати свої права, свою гідність, навчитися, захистити себе, відчути, що відчуває людина, яка зазнає насильства є основою побудови демократичного суспільства.

Діти дізналися також про організації, установи, до яких слід звертатися у разі домашнього насильства. Завдяки проведенню таких заходів усі учасники акції переконалися в тому, що попередити насилля завжди легше, ніж долати його наслідки.

Звісно, робота по запобіганню випадків насильства не закінчується сьогодні, вона ведеться безперестанно, бо подолання цього явища можливе лише за умови об’єднання зусиль і працівників державних органів та установ, і членів громадських організацій, і кожного громадянина!

Служба у справах дітей