Завершився аукціон з будівництва центру “Н2О” у Новій Каховці

5 березня завершився аукціон з будівництва Центру олімпійських видів спорту “Н2О Нова Каховка”. Найменшу ціну за ці роботи запропонувало київське ТОВ “Абсолют-Клімат”: воно зголосилось побудувати комплекс за 299 млн грн, що майже на 123 млн грн менше очікуваної вартості. Зараз підприємство чекає на рішення замовника робіт — виконавчого комітету Новокаховської міськради.

За даними порталу публічних закупівель “Прозорро”, це будівництво може стати найбільш масштабним для ТОВ “Абсолют-Клімат”. Загалом підприємство за всі попередні роки стало переможцем аукціонів з будівництва, реконструкції або ремонту тих чи інших об’єктів на загальну суму майже в півмільярда грн — переважно в Києві.

Заявки на будівництво “Н2О” подали 4 підприємства з Київщини, Києва та Нової Каховки. Проте двох із них не допустили до аукціону. Тож другим учасником стало київське приватне підприємство “Ремводпласт Плюс”, яке запросило за будівництво 418,9 млн грн.

Масштабний проєкт з будівництва центру олімпійських видів спорту “Н2О” ініціювало керівництво Нової Каховки. В 2020 році його підтримав президент України Володимир Зеленський. За його словами, центр “Н2О” може стати одним із “магнітів” півдня України.

Як пояснив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, цей комплекс буде розрахований на 22 види спорту. Там планується проводити тренування та змагання всеукраїнського і міжнародного рівня.

— Завдяки центру ми створимо нові робочі місця, а сам він даватиме 9 млн грн податків на рік, — сказав він.

На розробку проєктно-кошторисної документації “Н2О Нова Каховка” витратили біля 4 млн грн з міського та обласного бюджетів. Побудувати його планують у прибережній частині міста на проспекті Дніпровському, 18-а до кінця 2023 року.

Проти спорудження “Н2О” у парковій зоні виступають активісти та частина депутатів Новокаховської міськради. За їхніми словами, будувати там водно-спортивний комплекс не можна, оскільки ця територія є зоною охоронюваного ландшафту.

Олег Батурін, Новий день