Зазіхають на “Кам’янську Січ”

На Херсонщині черговий нацпарк ще тільки в проекті, а його вже намагаються… пустити на продаж. 

Ще 6 лютого нинішнього року згідно з розпорядженням облдержадміністрації тут сформували робочу групу для створення Національного природного парку “Кам’янська Січ”.

Та його межі досі не визначено: відомо лише, що під НПП хочуть віддати 12,5 тисячі гектарів землі на території п’яти сільських рад Бериславського району краю. Але поки визначення кордонів резервату триває, частина цієї землі з парку може “втекти” у приватні руки.

Бучу з цього приводу вже здійняли депутати обласної ради. Вони виявили, що фахівці Держгеокадастру внесли в список для продажу права власності одразу аж двадцять ділянок сільськогосподарського призначення у межах майбутнього нацпарку. А це 608 гектарів, тобто близько п’яти відсотків його площі!

Депутати звернулися до керівництва облради з вимогою вжити заходів для негайного припинення передачі земель. Та Держгеокадастр жодних законів не порушував: оскільки статус ділянок не змінився, забороняти їх продаж незаконно.

Відтак, місцевій владі або доведеться змиритися із втратою частки земель для парку, або швидше ворушитися із його створенням. А бюрократична тяганина у таких випадках триває роками, якщо не десятиліттями – саме так було з організацією НПП “Олешківські піски” та “Нижньодніпровський” на Херсонщині.

“Голос України”