Збагачення культурної спадщини рідного краю: Козацьке

Продовжуються виїзні щотижневі візити робочої групи працівників відділу культури і туризму Новокаховської міської ради щодо збору інформації зі зберігання і збагачення нематеріальної і матеріальної культурної спадщини рідного краю.

Останній візит – до селища Козацьке, яке наступного року буде святкувати 240-річчя.

Знайомство з місцевими  традиціями  розпочалося з розповіді  отамана Козачанського куреню Херсонської обласної об’єднаної козацької паланки Війська Запорізького Низового Сергія Якуби. Треба зазначити, що завданням  паланки є відновлення  козацьких традицій та втілення їх у життя.

Талановиті мешканці Козацького продемонстрували  свої роботи у кількох напрямках: написання картин (Володимир Гончаренко, член спілки художників України та Валерій Івченко), виготовлення виробів з дерева, різьба по дереву, петриківський розпис (Юрій Вознюк), вишивання ікон (Любов Колесник), вишивання сорочок та картин (Валентина Вовченко), вишивання портретів, виготовлення жіночих прикрас (Надія Захарченко).

Вишивка була представлена у найрізноманітніших техніках від вже звичних нам хрестиком та бісером до таких старовинних технік як настіл прутиком, кафасор, стебнівка, лиштва, лучка, солов’їнівічка, зерновий вивід, ретязь.

Зустріч виявилася надзвичайно цікавою та атмосферною, а присутні домовилися про подальшу співпрацю аби й надалі сприяти розвитку та збереження наших звичаїв для наступних поколінь.