Зберегти Кримський медичний університет на херсонській базі

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв провів робочу нараду з проректором з наукової роботи Луганського державного медичного університету Іриною Комаревцевою щодо перспектив поновлення діяльності Кримського державного медичного університету в Херсоні, повідомляє прес-служба ХОДА.

В обговоренні також взяли участь заступник голови Андрій Балонь, директор Департаменту охорони здоров’я обласної  державної адміністрації Віктор Короленко та начальник Управління освіти, науки та молоді обласної  державної адміністрації Євген Криницький.

Учасниками наради опрацьовано питання виділення приміщення для вишу – це 9-поверхова будівля ЦКБ «Ізумруд», у якій планується розмістити адміністративний корпус  та усі теоретичні кафедри.

«Питання викладацького складу можливо закрити власними ресурсами», – про це доповів Євген Криницький. «До того ж вже є попередня домовленість з професорами інших медичних вузів країни щодо співпраці з новоствореним херсонським медичним університетом», – продовжив начальник Управління освіти, науки та молоді обласної  державної адміністрації.

Також присутні розглянули кілька можливих варіантів пришвидшення процесу створення Кримського державного медичного університету у Херсоні. Серед запропонованих шляхів – створити або приватний, або муніципальний медичний вуз. Проте позиція голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва в цьому питанні давно визначена: «Ми мусимо зберегти Кримський державний медичний університет ім. С. І. Георгієвського на новій херсонській базі. Усі інші варіанти є неприйнятними та непрофесійними».

За останніми даними з врахуванням осіб пенсійного віку потреба області у лікарях становить орієнтовно майже 2400 осіб. Наповнення майбутнього медичного вузу на перший курс планується за рахунок програми «Людський капітал» у кількості орієнтовно 180 осіб,  на другий – за рахунок випускників медичних коледжів та училищ у кількості близько 100 осіб.