Зберегти пам’ятки культурної спадщини

В рамках робочої поїздки Нову Каховку відвідав начальник Управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації, головний архітектор області Григорій Ходін.

Мета поїздки очільника Управління містобудування та архітектури – огляд пам’яток містобудування та архітектури. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21.04.2021р. № 289 «Про взяття на облік щойно виявлених пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Херсонської області» до реєстру занесена забудова історичного центру міста в межах паркової зони, стадіону та забудови проспекту Дніпровського, вулиць Маяковського, Героїв України (Карла Маркса), Першотравневої, тому об’єкти потребують особливого підходу до підготовки відповідних документів.

В присутності заступників міського голови Леоніда Чурсинова, Сергія Хоменка, голови правління ПРаТ «Фірма «Херсоноблагробуд», заслуженого будівельника України Анатолія Подофи, депутата міської ради Тетяни Євсєєвої та балансоутримувачів споруд були оглянуті наступні об’єкти: головний вхід на міський стадіон, Літній театр, будівля виконавчого комітету міської ради та будівлі, розташовані на вул.Історичній. Встановлено, що стан будівель потребує ремонтно-реставраційних робіт. Розглянуті питання заміни віконних блоків, виконання ремонтних робіт на покрівлях та фасадах будівель з можливістю застосування сучасних матеріалів

Після обговорення було вирішено, що виконання робіт проводитиметься у декілька етапів: враховуючи, що охоронний паспорт цієї забудови вже в наявності, замовникам необхідно розробити облікові картки на кожен об’єкт та укласти охоронні договори з Управлінням містобудування та архітектури Херсонської обласної державної адміністрації. З урахуванням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» та розділу 13. ДБН Б.2.2.-12:2019 «Планування та забудова територій» замовити проектно-кошторисну документацію та отримати відповідні погодження.

Відділ капітального будівництва