Збережемо здоров’я змалку

8 квітня 2015 року на базі ДНЗ ясел-садка №1 “Дюймовочка” Новокаховської міської ради відбулося засідання методичного об’єднання вихователів середніх та старших груп  дошкільних навчальних закладів міста Нова Каховка на тему: “Використання інноваційних здоров΄язбережувальних технологій у навчально-виховному процесі ДНЗ”.

Про це повідомляє методист Міського методичного кабінету Плясецька С.О.

На захід завітали члени міської Асоціації закладів сприяння здоров’ю: Гмизіна Н.А., керівник експерименту, завідувач методичним кабінетом Новокаховської міської ради, Дубас І.П., голова Асоціації, директор ЗОШ №3, Дудник Т.А., завідувач ясел-садка №4, Тихонова З.М., завідувач ясел-садка №8,  методист ММК Плясецька С.О. та 28 вихователів ДНЗ міста.

20150408_093712

Усіх присутніх привітала завідувач ясел-садка “Дюймовочка” Матвієнко І.Л., яка побажала плідної роботи. З планом роботи засідання ознайомила керівник МО, вихователь-методист ясел-садка “Дюймовочка” Стуканова О.В. Вона зазначила, що метою роботи є підвищення рівня поінформованості педагогів про використання інноваційних здоров΄язбережувальних технологій у навчально-виховному процесі ДНЗ, сприяння розвитку особистісного впливу педагогів на формування позитивної мотивації у дітей щодо збереження і зміцнення здоров΄я, успішного розв’язання оздоровчих завдань, удосконалення фахової майстерності вихователів, активізація їх творчого потенціалу щодо використання інноваційних здоров΄язбережувальних технологій.

IMG_3431

Практична частина заходу була проведена у формі показового заняття з фізичного розвитку з використанням інноваційних здоров΄язбережувальних технологій на тему: «Космічна подорож», яке провела Шаміна О.М. з дітьми середньої групи. Під час заняття було продемонстровано різні елементи здоров’язбережувальних технологій: різні комплекси масажу (самомасаж, взаємомасаж, пляшковий масаж, масаж камінцями), степ-аеробіка, фітбол-гімнастика, вправи на релаксацію, на емоційну стабілізацію (мудри «Знання», «Мобілізація», «Енергія»), використано нетрадиційне фізкультурне обладнання. Дітей захопила подорож на чарівну планету, яку захопили віруси, вони впевнено подолали усі запропоновані завдання та допомогли мешканцям планети “Здоров’ятко” врятуватися від вірусів. Під час заняття доцільно використано яскраву мультимедійну презентацію, яка сприяла мотивації діяльності дошкільнят та підвищенню їх пізнавального інтересу.

Теоретичну частину презентували вихователь-методист Стуканова О.В., яка виступила з доповіддю “Використання інноваційних здоров΄язбережувальних технологій в роботі ДНЗ”, вихователь Постаченко С.В., яка розкрила тему “Фітбол-гімнастика у роботі з дітьми дошкільного віку”, та вихователь Демянець М.В. з презентацією “Степ-аеробіка як сучасна здоров’язбережувальна технологія”. Обговорили дану тему всі присутні шляхом застосування інтерактивного методу «Шість мислячих капелюшків», відмітивши переваги застосування здоров’язбережувальних технологій, обговоривши можливі труднощі. Прихологічний супровід заходу забезпечила практичний психолог ясел-садка №1 Волинець О.П., яка сприяла емоційному налаштуванню педагогів. Наприкінці заходу було проведено анкетування педагогів щодо аналізу роботи методичного об’єднання та планування на 2015-2016 навчальний рік. Підсумок засідання підвела методист ММК Плясецька С.О., яка подякувала колективу ясел-садка “Дюймовочка” за представлений досвід роботи та висловила сподівання, що кращі родзинки будуть використані педагогами м. Нова Каховка.