Збори Громадської ради при Новокаховському міськвиконкомі: Громадськість рекомендує владі

27 жовтня відбулося планове засідання Громадської ради при Новокаховському міському виконавчому комітеті. В засіданні взяли участь 25 з 35 членів Громадської ради.img_9678

Перед початком розгляду питань порядку денного члени Громадської ради заслухали інформацію заступника голови Громадської ради В.Задирка про підсумки перевірки готовності освітніх закладів міста до початку нового навчального року. Інформацію було взято до відому.

З першого питання порядку денного було заслухано інформацію голови комісії з питань соціального захисту, дотримання прав людини та антикорупційної діяльності – О.Рашевської (ГО «Херсонське обласне товариство захисту прав споживачів») про підсумки роботи з вивчення питання доступності до медичних закладів людей з обмеженими фізичними можливостями, роботу ФАПів та аптечних пунктів для мешканців сільських населених пунктів.

Питання про доступність до навчальних закладів у зв’язку з відсутністю доповідача голови комісії ради з питань освіти та охорони здоров’я Є.Долецької, було вирішено перенести на наступне засідання ради.

За підсумками обговорення доповіді було прийнято рішення рекомендувати виконкому включити до міської Програми  реалізації соціальної політики на 2016-2019 роки  облаштування пандусів у всіх ФАПах для  створення безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями, обладнання всіх означених закладів кнопками виклику працівників установ. При плануванні проведення ремонтів у наступному році надати пріоритет у першочерговому  проведені капітального ремонту в поліклінічному відділенні № 4 у Центральній Основі з облаштуванням безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

По другому питанню порядку денного з інформацією про підсумки роботи Громадської ради по вивченню питання стану втілення заходів з енергозбереження на об’єктах міського відділу освіти виступив голова комісії ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, екології, будівництва та  інфраструктури міста О.Євстратов. В своєму виступі він окреслив коло проблем, з якими зараз зіштовхнулися не тільки заклади освіти, але і всі інші комунальні заклади. До них відноситься комплексне вирішення питання енергозбереження. Дії, які здійснювалися до теперішнього часу носили епізодичний та вибірковий характер: то заміна частини вікон на енергозберігаючі, то встановлення обладнання для опалювання на альтернативних газу енергоносіях. Але без розроблення єдиного плану дій у всій комунальній сфері радикального прориву у вирішенні цієї нагальної для громади проблеми не буде.

Серед пропозицій комісії, які затвердила громадська рада складання комплексної програми енергозбереження на об’єктах комунальної власності міста на 2017-2021 роки, фінансування якої передбачити у міському бюджеті. Також Громадська рада в своїх рекомендаціях запропонувала розглянути питання створення в одному з комунальних підприємств підрозділу, який би мав право та обладнання для проведення енергоаудиту громадських будівель та житлових будинків. При цьому особливу увагу запропоновано звернути на можливість залучення коштів державного фонду регіонального розвитку для часткового фінансування заходів цієї програми.

В різному до членів Громадської ради звернувся В.Васильєв, секретар Громадської ради щодо пропозицій, які надійшли від членів Громадської ради, розглянути питання щодо направлення на адресу Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України звернення з приводу внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в частині стягнення збору за перереєстрацію з громадських формувань. Після обговорення питання було доручено раді Громадської ради вивчити доцільність цього звернення та в разі позитивного висновку винести текст звернення на наступне засідання ради.

Також до членів громадської ради звернулась член ради, голови профспілкової організація КЗ «Центральна міська лікарня» О.Шовкутенко, яка від імені колективу міської лікарні звернулась за підтримкою у питанні придбання для потреб медичних закладів міста рентгенівського апарату та апарату для флюорографічних досліджень. Старе обладнання, яке зусиллями фахівців лікарні підтримується у робочому стані, вже давно відпрацювало свій термін та не забезпечує якість проведення досліджень.

Громадська рада вирішила підтримати звернення колективу міської лікарні та направити з свого боку відповідне клопотання на міську раду та виконавчий комітет.
img_9674

                                                                                            Віктор Васильєв