Здаєте квартиру в оренду? Захистіть себе, уклавши договір

налоговаяЯкщо житло здається в оренду, то такі правовідносини мають бути юридично оформлені – укладається договір про найм чи оренду нерухомого майна. Здавати в оренду власне нерухоме майно громадяни можуть як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації підприємця. Здавання в оренду кімнат у квартирі, всієї квартири, гаража, дачного будинку чи іншого нерухомого майна є додатковим джерелом заробітку.

Та досить часто громадяни забувають, що таке джерело заробітку має бути оподатковане. Стаття 170 Податкового кодексу України визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм. Податковим агентом орендодавця є орендар, він має обов‘язок з нарахування та сплати податку. Однак, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам (громадянам) і не є підприємцем, протягом 40 днів після закінчення кожного кварталу необхідно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%).
Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
До податкової інспекції за адресою проживання платника податку така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним. В укладанні угоди при оренді житла мають бути зацікавлені обидві сторони. Той, хто здає житло, має пам’ятати про відповідальність за несплату податків.
Для іншої сторони важливий нюанс, що право на оформлення субсидій надається особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Прес-служба Новокаховської ОДПІ