Здоров’я людини та цінність її життя

20160311_102718

Хтось народжений бути митцем, хтось – фінансовим генієм, а хтось – майбутнім олімпійцем. Та більшість людей можуть почуватися щасливими, лише виконавши особливе призначення – продовження роду.

У рамках реалізації Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» в Україні триває активна і повномасштабна робота серед населення з питань планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я за підтримки Програми АМР США «Здоров’я жінок України». Дана Програма також була підтримана Херсонською обласною державною адміністрацією. 09 січня 2013 року укладено угоду про партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією та Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

20160311_093015

У Новій Каховці також активно долучилися до реалізації Програми під девізом «Включайся – подбай про здоровя!».  Починаючи з січня 2016 року волонтери Плясецька Світлана та Будняк Наталя взяли участь у навчальних тренінгах, проведених громадською організацією Херсонський обласний центр «Успішна жінка» в рамках даної Програми. Волонтерами, практичними психологами та соціальними педагогами ЗНЗ було підготовлено просвітницькі виступи на міському радіо з питань репродуктивного здоров’я, проведено анкетування підлітків та дорослих, тренінги для підлітків.

11 березня 2016 року  в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 (директор Нестерович В.Й.) тренер-волонтер Плясецька Світлана провела  тренінг «Здоров’я людини та цінність її життя» з учнями 10 класу (класний керівник Веснянко Л.В.).

20160311_094322

На занятті йшла розмова про людину, про те, що вона собою являє, про здоров’я людини, репродуктивне здоров’я, можливості його збереження, про можливі наслідки ранніх статевих стосунків. Заняття було проведено  за методикою «форум-театру», суть якої – пошук у рамках запропонованого спектаклю разом з учасниками і учасницями шляхів вирішення проблеми або виходу із складної життєвої ситуації. Підлітки мали можливість не лише ознайомитися з важкою ситуацією, як в інтерактивному театрі, або отримати інформацію, як під час тренінгу, а і РОЗРОБИТИ АЛГОРИТМ, СТВОРИТИ МОДЕЛЬ успішної поведінки в складній, на перший погляд, безвихідної, ситуації.

20160311_102824

Наприкінці заняття школярі прийшли до висновку: щоб прийняти в житті правильне рішення, потрібно спочатку продумати всі «за» і «проти», задачі і цілі в житті, що стоять перед ними, вирішити, що важливіше і лише потім робити вибір. Діти отримали роздатковий матеріал, виданий за сприяння Благодійного Фонду ««Здоров’я жінки і планування сім’ї».

На цьому робота не завершується. 22 березня 2016 року заплановано проведення відкритого обговорення у форматі круглого столу з питання впровадження програми «Репродуктивне здоров’я нації» у  м. Нова Каховка. На порядок денний засідання будуть винесені питання подальшої консолідації зусиль міської влади, органів охорони здоров’я та співпраці територіальних органів, підприємств та громадських організацій у виконанні обласної програми «Репродуктивне здоров’я нації». Запрошуємо усіх небайдужих долучитися до реалізації даної Програми!

Плясецька Світлана