Зелена оаза у посушливому степу

«Солов’їний гай» або «Козацька коса» – відоме місце природної краси на пониззі Дніпра. Сьогодні про цей оазис в степу говорять і ті, хто відвідував вже знані туристичні місця Херсонщини – Арабатську стрілку, Скадовськ, Лазурне. Серед прісноводних місць такі любителі курортів віддають перевагу саме цій місцевості. Тут відпочивають і діти, і дорослі, і люди похилого віку. Кожен знаходить собі заняття до душі: хто купається в Дніпрі, хто ловить рибу, хто засмагає на березі.гай6гай1Цим мальовничим куточком біля води вже 6 років поспіль опікується приватний підприємець Віктор Пелих, який створив тут зону відпочинку «Хортинська». Облагородив більше 12 га рекреаційної зони і перетворив занедбане дике місце з купами сміття від горе-відпочивальників у зручну і комфортну зону відпочинку для всіх охочих.

Керівництво відпочинкової зони в першу чергу дбає про чистоту та збереження первісного природного ландшафту. Тому тут немає ні залізобетонних конструкцій, ні асфальтованої дороги, ніякого будівництва, а прибирання території проводять щодня з самого ранку. Окрім чистоти, на «Хортинській» пріоритетним вважають дбайливе ставлення до природи.

Ті, хто бажає, може скористатися послугами зони відпочинку «Хортинська». У ці спекотні дні літа для всіх відпочивальників тут є різноманітні прохолоджуючі напої. Можна орендувати шезлонг, катамаран, намети, столи з навісами від сонця та ще чимало необхідного. Для дітей є дитячий майданчик з батутом.

Річкова вода, в якій купаються відпочивальники, тут, зазвичай, напрочуд чиста. Завдяки підводним джерелам, що пробиваються назовні, вона не застоюється і самоочищається. Це відчувається фізично, коли в воді, недалеко від берега, ногою можна наступити на місце виходу підземної джерельної води. При цьому течії можуть бути, як холодними, так і теплими. Водоростей ви не побачите і не відчуєте навіть за декілька десятків метрів від берега. Таким чином купання стає дуже комфортним навіть з маленькими дітьми.

Чимало людей приїжджають сюди відзначити родинні свята та визначні дати – від днів народження до корпоративних вечорів. Серед постійних гостей звичайно ті, хто проживає поруч: жителі Козацького, Веселого, Нової Каховки, Берислава. Приїздять сюди й з віддалених районів області. Варто сказати й про те, що нерідко тут можна зустріти туристів з найрізноманітніших куточків України.

І це не дивно, адже не лише зоною пляжного відпочинку славиться Козацька Коса. Тут, зокрема, можна побачити унікальне явище – водоспади. І це – у степах Херсонщини! Безліч ручаїв, що пробиваються з-під землі, гуртуються у потужні потоки і спадають з природних скель. Їх гуркіт можна почути навіть за декілька сотень метрів.

Та й сама місцевість напрочуд мальовнича: погляди відпочивальників притягує протилежний берег, де автентичне українське село на кручі омивається дніпровським рукавом – річкою Козак. Тут також знаходяться руїни замку князя Трубецького.гай-3гай2

Селищний голова Андрій Чирко вважає, що природа постаралася у створенні цього унікального місця – Козацької коси, але і людина доклала сил: дякуючи старанням підприємців, тут вдалося створити унікальну зону відпочинку серед степу.

– Наш край привабливий для туристів, тому ті задуми, які втілив і втілюватиме Віктор Пелих, будуть тільки сприяти розвитку місцевості, – зазначив Андрій Андрійович. – Раніше тут були купи сміття, доводилось залучати жителів селища для прибирання, а тепер про це дбає керівництво «Хортинської».

Наш кореспондент поспілкувався з тими, хто приїздить на Козацьку Косу відпочити. Одна відпочивальниця розповіла, що вона з Нової Каховки, але їздить сюди через те, що через підземні джерела вода тут чистіша. Ще один гість додав, що, незважаючи на те, що родина встигла вже побувати на морі, все одно часто приїжджають сюди і навіть привезли дочку з сім’єю зі Львова, адже тут справді дивовижна природа.

Компанія молодих людей з гарними дівчатами повідомила, що бувають тут із задоволенням, і додали, що хоч за стіл з наметом, мангал та інше доводиться платити, натомість можна відпочити з комфортом і в чистоті. Кожен відпочивальник бачить лише позитивні зміни, яких з кожним роком тут стає значно більше.

Якщо котрийсь із туристів поводиться неспокійно, то для таких – на швидкому виклику служба охорони «Явір», яка за кілька хвилин утихомирить такого «гостя».

Два літа поспіль в «Хортинській» проводиться фестиваль «Автозвук», на який минулого року завітало близько двох тисяч людей. Керівництво зони відпочинку обіцяє і надалі розширювати перелік розважальних заходів. Серед майбутніх планів Віктор Пелих озвучив облаштування кемпінгу, проведення дискотек, різноманітних змагань, наприклад, серед вітрильних суден. Все це робитиметься для того, аби урізноманітнити відпочинок громадян. А ті в свою чергу повинні пам’ятати, що головні умови перебування у зоні відпочинку «Хортинська» – не смітити, берегти природу та не псувати настрій іншим.гай4

О.Іванчук